Bilgisayar açılırken 1 uzun 2 kısa bip sesi gelmesi sorun olur mu?

Dgbkn

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarı açtığımda 1 uzun 2 kısa bip sesi geliyor ama açılıyor, oyun performansıda vadedilen gibi gayet stabil çalışıyor, yeni topladım ve anlayamadım, yeniden başlatınca ya da kapatıp açınca ses gelmiyor ama 1 gün kapalı kalıp açınca geliyor sebebi ne olabilir?

Bilgisayarı açtığımda 1 uzun 2 kısa bip sesi geliyor ama açılıyor, oyun performansıda vadedilen gibi gayet stabil çalışıyor, yeni topladım ve anlayamadım, yeniden başlatınca ya da kapatıp açınca ses gelmiyor ama 1 gün kapalı kalıp açınca geliyor sebebi ne olabilir?
Benimde pek bir bilgim yok fakat google erkan kartı arızası diyor.

RAM'leriniz sanırım Dual olarak iki kit şeklinde ya da 4-8 olarak 4 parça olarak aldınız.
Bu hata RAM sorunudur.
Sistem RAM'leri doğru görüyor mu öncelikle bunu kontrol edin.
Sonra BIOS güncellemesi yapın ve XMP'yi açıp deneyin.

Arkadaşların dediği gibi ekran kartı sürüsücünden kaynaklanıyor olabilir.
IMG_20221120_231121.jpg

Çok saçma gelecek ama önce monitörü açıp PC'yi açınca ses yok normal açılıyor ama monitör kapalıyken önce kasayı çalıştırınca o ses geliyor, sanırım ekrana görüntü veremeyince ekran kartı hatası gibi görünüyor.
İnanmayan olursa video atarım😄

Çok saçma gelecek ama önce monitörü açıp PC'yi açınca ses yok normal açılıyor ama monitör kapalıyken önce kasayı çalıştırınca o ses geliyor, sanırım ekrana görüntü veremeyince ekran kartı hatası gibi görünüyor.
İnanmayan olursa video atarım😄
Acer monitör(DisplayPort), R5 1600AF ve RX6600 ekran kapalıyken ben de aynı sorunu yaşıyorum hatta ekran kartı wattman hatası verip varsayılan ayarlara dönüyor, monitör açıkken sorun olmuyor. Her şeyi tek tek test ettim ama sorun bulamadım. Kullanımda ve oyunlarda sorun yok. Sizin durum nedir? Çözüm bulabildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı