Bilgisayar açılırken 3 kez bip sesi gelmesi

KarubaRizm

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, toplama bir sisteme sahibim. On gün öncesine kadar FPS sorunu dışında hiçbir şey yokken, şu anda sistemi açtığımda baştaki uzun diğerleri eşit olmak üzere 3 kere bip sesi çıkarıyor. Sonrasında sistem açılıyor fakat. Sorunsuz açılmadığı bip seslerinden belli sorun tam olarak nedir? Tam 3 tane ses çıkıyor. Benden mi kaynaklı bilmiyorum ama ilki uzun gibi geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, toplama bir sisteme sahibim. On gün öncesine kadar FPS sorunu dışında hiçbir şey yokken, şu anda sistemi açtığımda baştaki uzun diğerleri eşit olmak üzere 3 kere bip sesi çıkarıyor. Sonrasında sistem açılıyor fakat. Sorunsuz açılmadığı bip seslerinden belli sorun tam olarak nedir? Tam 3 tane ses çıkıyor. Benden mi kaynaklı bilmiyorum ama ilki uzun gibi geliyor.
Dostum öncelikle bellekleri yerinden sök, elinle güzelce sil. Tekrar çalıştır. Hata hala devam ediyorsa da, eğer anakartında 2 veya daha fazla bellek takılı ise teker teker hepsini dene, yine bir sonuç alamazsan ramleri Memtest86+ yazılımı ile taratmalısın.
Memtest86+ USB'den Çalışan RAM Bellek Test Programı

Ben bu konuyu şimdi araştırdımda hocam. Ekran kartı arızasıymış 1 uzun 2 kısa ses. Öncedende düşük FPS alıyordum. Bu kartın sorunu ne olabilir? GTX 1070 8GB bip sesleri dün başladı MSI'ın Gaming X serisi bir kart.

Öncelikle ekran kartını anakartından çıkar anakart üzerinden görüntü kablonu bağlamayı dene.(onboard) Görüntü alır ve bip sesi de almazsan büyük ihtimal ekran kartın veya onun yerleştirildiği PCI Ekspress slotunda bir arıza vardır.

RAM'lerini çıkar. Eline küçük bir fırça al. Ucuna çok az tiner değdir. Sonra RAM'leri fırçala. Merak etme tiner elektronik bileşenlere zarar vermez. Aksine lehimleri temizler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı