Bilgisayar açılırken 5 bip sesi geliyor

• Konuyu başlatan Riow
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 445

Riow

Centipat
Daha fazla  
Yeni sistem topladım evde kendim kurdum ilk defa fanlar falan hiçbir sıkıntı yok fakat bilgisayarı açarken 5 bip sesi geliyor ve ekrana görüntü gelmiyor.

Hmmm, o zaman ya işlemci arızalı muhtemelen hocam, garantisi mutlaka vardır. Yollayın derim.

Hocam sistemin fotosunu atiyorum kablolamada bir eksiklik var mı bakar misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_20230202_213959.jpg
    IMG_20230202_213959.jpg
    314,3 KB · Görüntüleme: 22
Soğutucuyu çıkarıp ve işlemciyi çıkarıp ters döndürüp hem anakartı hem işlemciyi fotoğrafını atar mısınız?

Eksik göremiyorum.

Eki Görüntüle 1654844

İşlemciyi takarken pinleri yamultmuş olabilirsiniz ya da anakart veya CPU sorunludur.

Oturmamıştır belki hocam ben takarken 1 PIN'i kırmıştım yanlışlıkla ama yine de çalışmıştı tam oturmamış olabilir yandan falan bak iyice reis anakartı eline alıp böyle o plastik metal olan kısım tam teğet olsun anakarta. :)

Eksik yok gibi ama Intel işlemci yuvasına tam hakim değilim.

Soğutucuyu çıkarıp ve işlemciyi çıkarıp ters döndürüp hem anakartı hem işlemciyi fotoğrafını atar mısınız?

Eksik göremiyorum.

Hocam yarın bilgisayarciya gotureyim en iyisi o toplasin.

Oturmamıştır belki hocam ben takarken 1 PIN'i kırmıştım yanlışlıkla ama yine de çalışmıştı tam oturmamış olabilir yandan falan bak iyice reis anakartı eline alıp böyle o plastik metal olan kısım tam teğet olsun anakarta. :)

Eksik yok gibi ama Intel işlemci yuvasına tam hakim değilim.
baktım tam oturmuştu hatta technopat videosunu izleyip kurmuştum da en iyisi bilgisayarciya goturmek

Yeni konular

Geri
Yukarı