Bilgisayar açılırken anakart ekranında kalıyor

JawsT

Hectopat
Daha fazla  
Abiler öncelikle merhaba. Yaklaşık 15 yıllık bir masaüstü bilgisayarım var, tam bir hafta önce Excel'den bir şey kaydedip bilgisayarı 2 - 3 saat boş bıraktım. Ekran hareketsiz kalınca bilgisayar kendini ekran koruma moduna alıyor. Görüntü kapanıyor. Fareyi hareket edince açılıyor ekran. Neyse geldim bir 3 saat sonra fareyi hareket ettirdim. Görüntü gelmedi monitörün ışıkları yanıyor yanlardan gözüküyor ama imleç dahi hiçbir şey gözükmüyordu. Bilgisayarı kapattım açtım. Windows sürdürüyor dedi açılmadı yine bilgisayar reset attı kendine. Bir daha ki açılışında iki tane seçenek geldi ekrana: Biri bilmem ne onar gibisinden bir şey diyordu, onu yaptım olmadı. 2.'sinde bir şey sil yaziyordu ama ne olduğunu unuttum şimdi ona tıkladım. Reset attı yine kendine bilgisayar. Şimdi o bilgisayar açılırken anakartin modeli yazan bir ekran var BIOS'a girme ekranı işte orayı geçirmiyor oraya geliyor. 10 saniye durup resetliyor kendini sürekli. Bütün yöntemleri çözümleri denedim olmadı klavye mouse CD-ROM aklınıza ne geliyorsa çıkarttım. Belki içinden birini Boot edemiyordur da açılmıyor diye olmadı RAM slotarını değiştirdim. Olmadı içini tamamen temizledim, tertemiz yaptım. Kablolarını yine olmadı. BIOS'tan bir iki şey denedim olmuyor. Sorun büyük ihtimalle HDD'den kaynaklı olabilir ama cidden tamire hiç para vermek istemiyorum 1 haftadır can sıkıntısından kafayı yiyeceğim şimdiden teşekkürler. ( Windows 7 32 Bit )

Abi sadece monitör takılı şu anda bilgisayarda başka hiçbir şey yok CD-ROM'u bile çıkarttım sonuç aynı.

BIOS pilini RAM'leri ekran kartını ve kasadaki tüm kablo bağlantılarını çıkar ve 10 dk bekle bu bekleme esnasında belli aralıklarla Power tuşuna peş peşe bas bırak yap sonra parçaları yerine tak ve sistemi çalıştır.

Inked20210405_105352_LI.jpg

BIOS pilini RAM'leri ekran kartını ve kasadaki tüm kablo bağlantılarını çıkar ve 10 dk bekle bu bekleme esnasında belli aralıklarla Power tuşuna peş peşe bas bırak yap sonra parçaları yerine tak ve sistemi çalıştır.
Cezam vardı cevap veremedim . Abi bunuda denedim sabah görünce olmadı buda , hala devam ediyor çözümde pek kalmadı gibi en olmadı tamire götürücem.

USB portlarını kontrol eder misin soketlerde herhangi bir anormallik var mı?
Çünkü BIOS'un USB disk algılıyor ve hata veriyor.
Evet evet çok saçma bir şekilde başka bir aygıt algılıyor ama yok yani birtek klavyem bağlı oda olmadan hata veriyor bilgisayar not keyboard detected diyor kasadaki bütün USB portlarında denedim sonuç aynı başka nasıl kontrol edebilirim ki? Ayrıca CD-ROM takılı değilken yani kabloları söktüm CD-ROM'dan bios hala görüyor acaba sorunu bu olabilir mi?

Evet evet çok saçma bir şekilde başka bir aygıt algılıyor ama yok yani bir tek klavyem bağlı oda olmadan hata veriyor bilgisayar not keyboard detected diyor kasadaki bütün USB portlarında denedim sonuç aynı başka nasıl kontrol edebilirim ki? Ayrıca CD-ROM takılı değilken yani kabloları söktüm CD-ROM'dan BIOS hala görüyor acaba sorunu bu olabilir mi?

BIOS güncellemesi deneyin diyeceğim ama eski bilgisayar BIOS'unu bulamayabilirsiniz.

Geri
Yukarı