Bilgisayar açılırken anakarttan "tık" diye ses geliyor ve bilgisayar kapanıyor

473199

Decapat
Selam bilgisayar topluyorum, işlemciyi yeni aldım (i5 13400F). Ekran kartı henüz yok bilgisayarda. İşlemci olmadığı zaman bilgisayarı çalıştırdığımda (açılıyor mu diye test etmek için) bilgisayar açılıyor. Fakat garip bir şekilde işlemciyi takıp tekrar açtığımda anakarttan tık diye ses gelip bilgisayar kapanıyor. Bunun sebebi işlemcide dahili grafik olmayıp aynı şekilde benim bilgisayardada ekran kartı olmaması mıdır? Yoksa bozuk parça mı söz konusu? (işlemcisiz bilgisayar açılıyor işlemci varken açılmıyor)

Anakart ASUS Z690-A.
i5 13400F.
XPG Lancer DDR5 16x2 (32)
Ekan kartı yok.

Selam bilgisayar topluyorum, işlemciyi yeni aldım (i5 13400F). Ekran kartı henüz yok bilgisayarda. İşlemci olmadığı zaman bilgisayarı çalıştırdığımda (açılıyor mu diye test etmek için) bilgisayar açılıyor. Fakat garip bir şekilde işlemciyi takıp tekrar açtığımda anakarttan tık diye ses gelip bilgisayar kapanıyor. Bunun sebebi işlemcide dahili grafik olmayıp aynı şekilde benim bilgisayardada ekran kartı olmaması mıdır? Yoksa bozuk parça mı söz konusu? (işlemcisiz bilgisayar açılıyor işlemci varken açılmıyor)

Anakart ASUS Z690-A.
i5 13400F.
Ekan kartı yok.

Ekran kartı alıp deneyin.

Anakart ASUS Z690-A.
i5 13400F.
Ekan kartı yok.

Işlemci yokken fanlar çalışıyordur.
Sadece fanlarmi calisiyor yoksa masaustune girebiliyor musunuz?
Ekran karti ve islemci olmadan calismaz PC sadece fanlar döner diye düşünüyorum.

Işlemci yokken fanlar çalışıyordur.
Sadece fanlarmi calisiyor yoksa masaustune girebiliyor musunuz?
Ekran karti ve islemci olmadan calismaz PC sadece fanlar döner diye düşünüyorum.

Monitör yok bende PC'yi yavaş yavaş topluyorum işlemci olmadığında RAM'lerin ışıkları vs yanıyor fanlar dönüyor fakat işlemciyi taktıktan sonra tüm fanlar dönmemeye başladı işlemci F modeli yani grafiği yok ekran kartı da yok PC de. PC'nin tek eksiği ekran kartı monitör benim bilgisayarı açmaya çalışmamdaki amaç çalışıyor mu çalışmıyor mu diye kontrol etmek fakat dediğim gibi işlemciyi taktıktan sonra açılmamaya başladı

İşlemcide ekran kartı yok görüntü alamazsınız aynı durumu yaşadım.

Kankam biliyorum zaten, bilgisayarın açılmama nedeninin öğrenmeye çalışıyorum amacım görüntü almak değil bilgisayarı çalıştırmak.

Monitör yok bende PC'yi yavaş yavaş topluyorum işlemci olmadığında RAM'lerin ışıkları vs yanıyor fanlar dönüyor fakat işlemciyi taktıktan sonra tüm fanlar dönmemeye başladı işlemci F modeli yani grafiği yok ekran kartı da yok PC de. PC'nin tek eksiği ekran kartı monitör benim bilgisayarı açmaya çalışmamdaki amaç çalışıyor mu çalışmıyor mu diye kontrol etmek fakat dediğim gibi işlemciyi taktıktan sonra açılmamaya başladı.

Kankam biliyorum zaten, bilgisayarın açılmama nedeninin öğrenmeye çalışıyorum amacım görüntü almak değil bilgisayarı çalıştırmak.

Tamam ekran kartı olmadan PC çalışmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı