Bilgisayar açılırken BIOS ekranında donuyor

Jon Sino

Kilopat
Arkadaşlar selamlar bu sorun bugün olmaya başladı bilgisayarı ilk açtığımda bu ekranda kalıyor BIOS'a falanda giremiyorum bildiğiniz donuyor. Düğmeden kapatıp açtığımda attiğimda ise normal şekilde açılıyor sorun hakkında bilgisi olan var mı?

MSI B450M A Pro Max.

Dosya Ekleri

• 5D9999AE-9D8D-4683-AA19-FE10AA48AEF4.jpeg
    5D9999AE-9D8D-4683-AA19-FE10AA48AEF4.jpeg
    60,6 KB · Görüntüleme: 162
Merhaba @Jon Sino.

Ekrana bakarsan "press F12 to boot menu" demekte.
Eğer, işletim sistemsiz bir cihaz aldıysanız bir sistem kurmanız gerekmekte.

Veya, sistem kurduysanız sistemin kurulduğu sürücü Boot Manager üstünden en üste çekin.
Wİndows içinse Windows Boot Manager'i.

Eğer, sorununuz bu çözüm önerilerine rağmen çözülmediyse geri bildirim yapmaktan çekinmeyin.

İyi Sosyal'ler.

Yeni bir şey kurmadım 2 HDD 1 SSD takılı sistem SSD de yüklü Boot Manager'de SSD en üstte sürücü testlerinde bir sorun cıkmadı RAM'leri de test ettim BIOS sıfırladım fakat çözemedim. Ayrıca o ekranda donduğu zaman klavye de çalışmıyor.

Yeni bir şey kurmadım 2 HDD 1 SSD takılı sistem SSD de yüklü Boot Manager'de SSD en üstte sürücü testlerinde bir sorun cıkmadı RAM'leri de test ettim BIOS sıfırladım fakat çözemedim. Ayrıca o ekranda donduğu zaman klavye de çalışmıyor.

Windows bileşenlerini onarmak için sfc /scannow komutunu deneyin.

Eğer önemli dosyanız yoksa format atın.

Sorunun kaynağını buldum. 2TB lik hdd yi söktüğüm zaman sorunsuz açılıyor. Fakat o hdd de testlerde bir sorun görükmüyor ve yaklaşık 3 aylık. Ne yapmalıyım sizce ?
Ve sistem HDD de yüklü değil HDD yüzünden sistemin açılmaması normal mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı