Çözüldü Bilgisayar açılırken çizgiler çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cinnamouns

Centipat
Daha fazla  
RAM
G.Skill RipjawsV 8x2 GB 3600 MHZ DDR4
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 NVMe 500 GB
Ekran kartı
Asus Rog Strix RTX 3060 Ti
Anakart
Asus Tuf Gaming B550M-Plus Wifi
İşlemci
Ryzen 5 5600
Bilgisayarı yeni topladım, yaklaşık bir hafta oldu. Bugün bilgisayar açılırken anakart modeli ve logosu yerine bu şekilde çizgiler çıkmaya başladı. Bilgisayar uzun süre açıktı. Ekran kartına biraz üfledim sonra bir daha olmadı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-05-31-10-12-00-500_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-05-31-10-12-00-500_com.miui.gallery.jpg
    182,8 KB · Görüntüleme: 192
Son düzenleme:
Çözüm
Hdmi kablosu varsa onunla dener misin ? Bide farklı DP kablosu varsa onunla.
Deneyebilirim ama DP kablosu takılıyken de sürekli olmuyor. 165 Hz kullanmak için DP kullanıyorum.
Sorunun sebebini kesin olarak buldum. Saçma bir sebep ama fare ve klavyeyi monitördeki USB Hub'a bağlamamdan kaynaklı olduğunu fark ettim. Monitör standby moduna girince fare ve klavyedeki güç gidiyor ve sadece açılış ekranında görüntü bozulmasına sebep oluyor, monitörü açıp kapatınca görüntü düzeliyor. En sağlıklısı fare, klavye vs. cihazları kasaya bağlamak.
Topladığınız parçalar ikinci el ise olağan bir durum. Sıfır aldıysanız anakart ve ekran kartınızı garanti kapsamındaysa bir gösterin derim.
Tüm parçalar sıfır. Kasa camı kapalıyken fazla ısındığı için camı açık kullanıyorum, tozdan olma ihtimali var mı? Biraz üfleyince bir daha olmadı çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı