Bilgisayar açılırken ekranda görüntü bozulması

Royther

Decapat
Daha fazla  
Bu ekran oluyor ve bir süre sonra düzeliyor. Ekran kartından dolayı değil, farklı bir monitör ile denedim ve bu sorun olmuyor. Kabloda da sıkıntı yok. Farklı kablo takınca da aynısı oluyor. Merak ettiğim şey ise neden bir süre sonra düzeliyor? Ve bilgisayarı açtıktan sonra istersem 10 kere reset atayım ya da kapatayım açayım, bu sorun olmuyor. Ama bir süre bekleyip açtıktan sonra bu oluyor ve düzeliyor. Bu bir sıkıntı yaratır mı? Veya nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2019-02-13 at 13.25.10.jpeg
    WhatsApp Image 2019-02-13 at 13.25.10.jpeg
    215,8 KB · Görüntüleme: 66
Farklı monitörle denediğinizde düzeliyorsa sorun ya kablodur ya da panel arızasıdır. Ama farklı kabloyu da denedim dediğinize göre sorun büyük ihtimalle monitördedir. Monitörü en yakın zamanda garantiye göndermenizi tavsiye ederim.

Farklı monitörle denediğinizde düzeliyorsa sorun ya kablodur ya da panel arızasıdır. Ama farklı kabloyu da denedim dediğinize göre sorun büyük ihtimalle monitördedir. Monitörü en yakın zamanda garantiye göndermenizi tavsiye ederim.

Bunun sebebi sizce ne olabilir internette baktım ve herkes aynı şeyi söylüyor garantiye yolla sadece merak ettiğim için soruyorum sebebi ne olabilir (Çünkü bir anda olmaya başladı monitöre herhangi bir darbede gelmedi)

Dediğim gibi. OCCT'yi, indirip oradan 3D testini seçip 5 dakika uygulayın ve sonra durdurun. Sorun olursa uygulama belirtir. Daha sonra yine VRAM kısmına gelin ve orada iterasyon sayısı 8 olana kadar testi uygulayın. Daha sonra testi durdurun ve sonuçları bildirin.

Geri
Yukarı