Bilgisayar Açılırken Fanlar Önce Çalışıyor, Sonra Duruyor, Sonra Tekrar Çalışıyor ve PC Açılıyor

Michael Westen

Hectopat
Daha fazla  
Sistemi daha yeni topladım. İki tane sorunum var.
  1. Ekran kartıyla monitörü birbirine bağlayan DVI kablodan değişik sesler duyuyorum. Hani filmlerde olur ya, üst düzey bir elektronik silahla ateş ederken adam tetiğe bastıktan sonra değişik bir ses çıkar, aynen öyle bi ses ama ses yüksek değil. Kulağımı kasaya yaklaştırırsam öyle duyuyorum.
  2. Bilgisayarı açarken power tuşuna basıyorum, kasanın arka fan çalışıyor, fan ledleri yanıyor, sonra hepsi sönüyor, duruyor. 2-3 saniye sonra kasa açılıyor. Sizce bunlar sorun mu? Sorunsa ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • i7 4770K işlemci
  • GTX 780Ti ekran kartı
  • 8 GB RipjawsX 1866 MHz RAM
  • Maximus VII Ranger anakart
  • Asus VG248QE monitör
  • Corsair 400R 750W kasa
Yardımlarınızı bekliyorum...

EDİT: Arkadaşlar şimdi Sleeping Dogs a girip tüm ayarları ultraya aldım tzzz sesi gelmeye başladı. Ama oyundan çıkınca ses kayboldu. Ses sanki güç kaynağından geliyo gibi ama ekran kartı da olabilir. Fakat bu ikisinden birinden geliyo ses. Sizce bu durum ekran kartına ya da sisteme sorun çıkarır mı ????????????

Son düzenleme:
1. sorunun için yorum yapamayacağım ama 2. sorununu ben de yaşadım. Özellikle CPU'ya güç veren kabloyu kontrol etmelisin. Ben onu tekrar çıkarıp taktım ve sorun ortadan kalktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de 2. sorunun için bir yorum yapacağım. Eski sisteme yeni ekran kartı aldım (HD 7790). PSU'da 6 pinlik PCI-E güç konnektörü yoktu, aparat ile taktım. Bunu yaptığımdan beri sistem biraz daha yavaş POST ekranına ulaşıyor. Fanlar dur kalk yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de 2. sorunun için bir yorum yapacağım. Eski sisteme yeni ekran kartı aldım (HD 7790). PSU'da 6 pinlik PCI-E güç konnektörü yoktu, aparat ile taktım. Bunu yaptığımdan beri sistem biraz daha yavaş POST ekranına ulaşıyor. Fanlar dur kalk yapıyor.

benim ekran kartı 8 pin ama psu 6 pinlik fazladan 2 pinlik aparat taktım bununla bi alakası var heralde? durumun böyle olması sorun değil benim için ama sistem zarar görür mü??

1. sorunun için yorum yapamayacağım ama 2. sorununu ben de yaşadım. Özellikle CPU'ya güç veren kabloyu kontrol etmelisin. Ben onu tekrar çıkarıp taktım ve sorun ortadan kalktı.
teşekkürler dediğinizi bir deneyeceğim inşallah ortadan kalkar bende de..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı