Bilgisayar açılırken kapanıyor

İbrahm

Hectopat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayarımda power tuşuna basıyorum bilgisayar tam açılacakken kapanıyor sonra tekrar bastığımda açılıyor. Lütfen yardım edin bilgisayar parçalarına bir şey olur diye korkuyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz önyükleme yapın, BIOS güncelleyin, BIOS default yapın, Malwarebyte taraması yapın, RAM'leri doğru taktığına emin ol.
Bios güncelledim fakat güncellemeyi yaptıktan sonra kasa çalışıyor ama ekran gelmedi.Reset ve kapatma tuşlarına bastım ama kasa kapanmadı.

Düzgün şekilde güncelleseydin ekran gelirdi. BIOS'a giremiyorsan çökermiş olabilirsin. Cmos reset yapıp bir dene.

Aynı sorun bende de var, tekrar konu açmak istemedim. Bu dediklerinizi teker teker yapmıştım ama sorun hala devam ediyor. Bu problem bir kaç gün önce başladı: bilgisayarı ilk açtığım seferde bios ekranına kadar geliyor ve kapanıyor ondan sonra tekrar açıldığında sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Bende bilgisayarın açılmama durumu yok. Temiz önyüklemeyi, bios güncelleme ve resetlemeyi düzgün bir şekilde yaptım aynı şeklilde RAM'leri çıkartıp tekrar taktım. Geriye sadece denemediğim cmos reset kaldı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı