Bilgisayar açılırken kapanıyor

Alleince

Decapat
Kapandıktan sonra tekrar ben tuşa basmadan açılıp kapanıyor, sonra tekrar aynısı. Fişi çekene kadar bu şekilde sürüyor. Ekrana görüntü gelmiyor. Fan ışığı da yanıyor ancak 2 saniye sonra sönüp ses gidiyor. Sonra kendi kendine tekrar açılıyor, fişi çekene kadar bu döngü devam ediyor. Sorun ne olabilir? PC 1.5 yıllık. 8 GB RAM, i5 8400, GTX 1050 Ti ve 1TB 7200RPM HDD var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapandıktan sonra tekrar ben tuşa basmadan açılıp kapanıyor, sonra tekrar aynısı. Fişi çekene kadar bu şekilde sürüyor. Ekrana görüntü gelmiyor. Fan ışığı da yanıyor ancak 2 saniye sonra sönüp ses gidiyor. Sonra kendi kendine tekrar açılıyor, fişi çekene kadar bu döngü devam ediyor. Sorun ne olabilir? PC 1.5 yıllık. 8 GB RAM, i5 8400, GTX 1050 Ti ve 1TB 7200RPM HDD var.
Nereden aldınız? Kendiniz topladıysanız garantileri var mı? Garantisi varsa hiç bekletmeden direk garantiye gidin. Garantiniz yoksa güvendiğiniz bir bilgisayarcıya emanet edin. Bilgisayarcı malzeme çalarsa sorumlusu ben değilim.

Nereden aldınız? Kendiniz topladıysanız garantileri var mı? Garantisi varsa hiç bekletmeden direk garantiye gidin. Garantiniz yoksa güvendiğiniz bir bilgisayarcıya emanet edin. Bilgisayarcı malzeme çalarsa sorumlusu ben değilim.
BIOS güncelemesi varsa yapın yoksa kısa devre vardır.

Başka bir PSU ile deneyin. Olmazsa sistemi kasadan söküp dışarıda çalıştırın.
Dışarıda nasıl çalıştıracağımı bilemiyorum.
Vatan bilgisayardan topladım.
BIOS güncelemesi varsa yapın yoksa kısa devre vardır.
Bios günceldi. Ekrana bir şey gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı