Bilgisayar açılırken klavye çalışmıyor

Merhaba hocam hortlatıyorum kusura bakma. Bu sorun Windows'un sıkıntılı yüklendiğini mi gösteriyor? Tekrar format atmam lazım mı?

@Evilmonster
Bu durum bazen tam temiz kurulum yapamayınca, mesela D sürücüsünde veya ikincil diskte windows olması veya windows dosyaları kalması sebep olabilir. Veya ayarların kurcalanması :)

Merhaba hocam hortlatıyorum kusura bakma. Bu sorun Windows'un sıkıntılı yüklendiğini mi gösteriyor? Tekrar format atmam lazım mı?

@Evilmonster
Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Ayarı her düzelttiğinizde ve bilgisayar yeniden başladığında ayar sıfırlanıyor mu?

3-5 kez denedim sıkıntı olmadı. Şimdi tekrar bakacağım.
Tamamdır. Sorununuz devam ederse ufak tefek birkaç çözüm var.
  • İlginç bir çözüm ama deneyebilirsiniz. Bilgisayar açılırken (Windows ikonunun veya anakart markasının altında yükleme ikonu dönerken) bilgisayarı zorla kapatıp tekrar açın.
  • CMD'yi yönetici olarak başlatın ve sfc /scannow yazın.
  • CMD'yi yönetici olarak başlatın ve aşağıda belirttiğim komutları sırasıyla yazın.
    • dism.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
    • dism.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
Çözüm Kaynağı: Kaynak

Tamamdır. Sorununuz devam ederse ufak tefek birkaç çözüm var.
  • İlginç bir çözüm ama deneyebilirsiniz. Bilgisayar açılırken (Windows ikonunun veya anakart markasının altında yükleme ikonu dönerken) bilgisayarı zorla kapatıp tekrar açın.
  • CMD'yi yönetici olarak başlatın ve sfc /scannow yazın.
  • CMD'yi yönetici olarak başlatın ve aşağıda belirttiğim komutları sırasıyla yazın.
    • dism.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
    • dism.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
Çözüm kaynağı: Kaynak

Sorun sanırım çözüldü. Hemen masaüstüne gidiyorum. İçimde kuşku olan şey Windows'un yanlış kurulup kurulmadığı. Her zaman yaptığım adımları yapıp kurdum.

Sorun sanırım çözüldü. Hemen masaüstüne gidiyorum. İçimde kuşku olan şey Windows'un yanlış kurulup kurulmadığı. Her zaman yaptığım adımları yapıp kurdum.
Çözüldüğüne sevindim. :) Bu sorun dışında bir sorun yaşamazsanız muhtemelen sorun yoktur. Dediğim yöntemleri deneyerek mi sorunu çözdünüz yoksa kendiliğinden mi çözüldü?

Yeni konular

Geri
Yukarı