Bilgisayar Açılırken Otomatik Olarak Linux Mint Açılması

TerraBlade

Kilopat
Daha fazla  
Bundan bir kaç hafta önce windows 10'un yanına linux mint ile linux dünyasına giriş yapmayı düşünüp linux kurmuştum. Kurulum için disk bölümlerini kendim ayarlamıştım fakat galiba bir yerlerde yanlışlık yapmışım ki ilk açılışlarda iki işletim sisteminden birini seçip girebilmeme rağmen artık otomatik olarak linux mint açılıyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

Bir de bilgisayar açılırken arkada bazı hata yazıları çıkıyor bunları nasıl düzeltebilirim? Çünkü bilgisayarın açılış hızı yaklaşık 3-4 kat düştü sadece windows yüklü haline göre. Yazılar çok hızlı kayboluyor eğer bilgisayar açıkken bakmanın yolu varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2020-07-28 17-35-39.png
    Ekran Görüntüsü - 2020-07-28 17-35-39.png
    23,3 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:
3. sorunumu yazmayı unutmuşum açılırken f2'ye basarak biosa da giremiyorum :( Bilgisayarım Asus k56cb.
edit:
"systemctl reboot --firmware-setup"
ile biosa erişim sağlayabildim

Son düzenleme:
3. sorunumu yazmayı unutmuşum açılırken f2'ye basarak biosa da giremiyorum :( Bilgisayarım Asus k56cb.
edit:
"systemctl reboot --firmware-setup"
ile biosa erişim sağlayabildim
Bende de aynı laptoptan vardı çok güzel alet. Malesef bir yıldırım sonrası kaybettim kendilerini.

İlk başta @illedelinux hocamın dediğini yapın daha sonra terminale sudo apt install grub-customizer yazın. Bunu kurduktan sonra yazılımı açın ve fotoğraf atın.

Geri
Yukarı