Bilgisayar açılırken reset atıyor

hasantemur

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayar açıldıktan 6-7 saniye sonra hemen reset atıyor. Ekrana görüntü geliyor sorun yok. BIOS'a da girebiliyorum. BIOS pilini de çıkartıp taktım aynı sorun devam ediyor. Ama flash bellek ile de başlayabiliyorum. Sorun nerede?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenli modda nasıl açarım? Windows'a erişimim yok. Sürekli reset atıyor. Reklam çıktıktan sonra. Ram'in slotunu değiştirdim çıkartıp taktım hala aynı.

Çıkartıp takmayın, çıkarıp öyle açın. Sonucu merak ediyorum. Ayrıca BIOS resetlemeyi denediniz mi?
RAM'i çıkarınca neyi merak ediyorsunuz ki. PC açılmaz.
Merhabalar, bilgisayar açıldıktan 6-7 saniye sonra hemen reset atıyor. Ekrana görüntü geliyor sorun yok. BIOS'a da girebiliyorum. BIOS pilini de çıkartıp taktım aynı sorun devam ediyor. Ama flash bellek ile de başlayabiliyorum. Sorun nerede?
Hocam macunu temizleyin öyle açın. Açılırsa yeni macun sürün.

RAM'i çıkarınca neyi merak ediyorsunuz ki. PC açılmaz.

Hocam macunu temizleyin öyle açın. Açılırsa yeni macun sürün.
Evet ya, ben onu hiç düşünemedim.
Sonuç: American Megatrends yazısı çıkıyor ve Wrong CMOD settings hatası alıyorum.
Hayır hiç denemedim.
Peki bir tanesini tek tek her slota takıp açmayı denediniz mi? Yani her başka bir slota taktığınızda yeniden açacaksınız bakalım açıyor mu yoksa aynı şey mi oluyor? Yanlış anlamadıysam Dual RAM var. Öyleyse bu işlemi iki RAM'le de tek tek denemeniz lazım.

Hayır, dual ram yok. Ram slotunu değiştirdim. Macunu temizledim. Aynı sorun devam ediyor. Saçma gelebilir ama acaba format ile mi alakalı?
Sorun devam ediyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı