Bilgisayar açılırken reset atıyor

benkimimbilmem

Hectopat
Merhabalar. Bugün yeni 2x2=4GB RAM aldım. Sistemime taktım RAM'leri ve kasanın tuşuna bastım. Bilgisayar ilk açılmaya başlıyor sonra bir kapanıyor ve yeniden açılmaya başlıyor fakat sonra yine kapanıyor ve yine açılmaya başlıyor ama bu sefer açılmaya başlıyor. Neden acaba ? Sistemde OC var o ayarlarımla alakalı olabilir mi acaba ? Belki RAM'lerin timingleriyle falan oynamam gerekiyordur ?

problem çok büyük ihtimal ramlarda, garanti kapsamında ise değişim yada iadesini iste anakarta doğrudan bağlı cihazlarla (ram işlemci vs) uğraşma derim yada psu ramlere güç veremiyorda olabilir anakartında desteklemiyor olabilir işlemcinde

problem çok büyük ihtimal ramlarda, garanti kapsamında ise değişim yada iadesini iste anakarta doğrudan bağlı cihazlarla (ram işlemci vs) uğraşma derim yada psu ramlere güç veremiyorda olabilir anakartında desteklemiyor olabilir işlemcinde
O ramleri çıkarınca sıkıntısız açılıyor sistem. Ve bu arada o yeni aldığım ramler ile açtığımda sistemi bilgisayara sağ tıklıyorum, özellikler diyorum 6GB RAM gözüküyor 10GB gözükmesi gerekirken.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı