Çözüldü Bilgisayar açılırken "scanning and repairing Drive (C:)" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Dün Valorant oynarken elektrik gitti. Ben de fişleri çekip elektriğin geri gelmesini bekledim. Ama şunu fark ettim şu an bilgisayarı açarken C diski taraması yapıp öyle açıyor. Bildirimler kısmından Windows hata onarma şeyi geldiydi. Onu yaptım, yeniden başlattı bilgisayarı. Ne yapmam gerek arkadaşlar? Bir sorun var mı öğrenmek istiyorum.

Çözüm
SSD diskler elektrik kesintisinde HDD gibi zarar görme ihtimali düşük. Aslında her elektrik kesintisinde HDD'nin bozulacağı da yok. Buradakileri yapıp çözmeyi deneyebilirsiniz. Bazen o yazı takılı kalıyor.

Bunlar harici her şey normal mi?

İlk başta Steam falan yavaş açılıyordu. O dediğim hata onarmayı yaptıktan sonra eskisi gibi oldu. Şu an yavaşlama falan yok. Aynı hızda her şey. Şimdi PC'yi yeniden başlatacağım yine o yazı gelecek mi diye kontrol edeyim.
Güncelleme: Yazı hala geliyor hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu denersem işe yarar mı?

IMG_20230205_161224.jpg

Ya da bunu mu denesem? @408157

Sorunumu çözdüm. CMD'yi yönetici olarak başlatıp chkntfs /x C: Yazdım ve PC açılırken ki yazı gitti. Yardımcı olan herkese teşekkürler.
Buna bakabilirsiniz.

Diskte bir sorun olmadığına bakmak için HD Tune ile bad sector, CrystalDiskInfo ile sağlık, Hard Disk Sentinel ile sağlık sonuçlarına bakabilirsiniz. HDD mi diskiniz?

SSD diskler elektrik kesintisinde HDD gibi zarar görme ihtimali düşük. Aslında her elektrik kesintisinde HDD'nin bozulacağı da yok. Buradakileri yapıp çözmeyi deneyebilirsiniz. Bazen o yazı takılı kalıyor.

İlk başta Steam falan yavaş açılıyordu. O dediğim hata onarmayı yaptıktan sonra eskisi gibi oldu. Şu an yavaşlama falan yok. Aynı hızda her şey. Şimdi PC'yi yeniden başlatacağım yine o yazı gelecek mi diye kontrol edeyim.
Güncelleme: Yazı hala geliyor hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu denersem işe yarar mı?

IMG_20230205_161224.jpg

Ya da bunu mu denesem? @408157

Sorunumu çözdüm. CMD'yi yönetici olarak başlatıp chkntfs /x C: Yazdım ve PC açılırken ki yazı gitti. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı