Bilgisayar açılırken "scanning and repairing Drive (C:)" yazısı geliyor

jeazer

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Tandır Boys Co-Founder
Bilgisayar açılırken böyle bir şey geliyor 10 saniye sayıp bilgisayar açılıyor fakat bazen bilgisayar açıldığında öyle bir yavaş oluyor ki sanki 90'lardan kalma bir bilgisayar gibi. Çözümü nedir? Format mı atmalıyım?

Evet diskinizde bir sorun var, CMD bu sorunu çözdü olarak tanımlayabiliriz ama işimizi garantiye alalım. Şimdi şöyle yapacağız aşağıdaki adımları takip edin;

Bu bilgisayar -> Yerel disk c; (sizin diskiniz) sağ tıklayın -> özellikler -> araçlar -> Hata denetimi -> Denetle -> sürücüyü tara

Bu bilgisayar -> Yerel disk c; (sizin diskiniz) sağ tıklayın -> özellikler -> araçlar -> sürücüyü en iyi duruma getir -> Sürücünüzü seçin -> En iyi duruma getir

Sırasıyla bu adımları yapıp, bana ss atar mısınız ?

Son düzenleme:
Evet diskinizde bir sorun var, CMD bu sorunu çözdü olarak tanımlayabiliriz ama işimizi garantiye alalım. Şimdi şöyle yapacağız aşağıdaki adımları takip edin;

Bu bilgisayar -> yerel disk C; (sizin diskiniz) sağ tıklayın -> özellikler -> araçlar -> hata denetimi -> denetle -> sürücüyü tara.

Bu bilgisayar -> yerel disk C; (sizin diskiniz) sağ tıklayın -> özellikler -> araçlar -> sürücüyü en iyi duruma getir -> sürücünüzü seçin -> en iyi duruma getir.

Sırasıyla bu adımları yapıp, bana SS atar mısınız?

Sürücüyü tara yok hocam onar dediğimde de yeninden başlat diyor yeniden başlattığımda hiçbir şey olmuyor.

1692189493059.png

Sürücüyü tara yok hocam onar dediğimde de yeninden başlat diyor yeniden başlattığımda hiçbir şey olmuyor.

Eki Görüntüle 1905037
Olması gerekiyor, şimdi yeniden başlat ve onar dediğinizde. Bilgisayar başlangıcında bir tarama yaptı mı bilgisayarınız ?

Bu bilgisayar -> Yerel disk c; (sizin diskiniz) sağ tıklayın -> özellikler -> araçlar -> Hata denetimi -> Denetle -> sürücüyü tara

Bu bilgisayar -> Yerel disk c; (sizin diskiniz) sağ tıklayın -> özellikler -> araçlar -> sürücüyü en iyi duruma getir -> Sürücünüzü seçin -> En iyi duruma getir

Sırasıyla bu adımları yapıp, bana ss atar mısınız ?
Bu adımları sırasıyla denediniz mi ?

Geri
Yukarı