Bilgisayar açılırken UEFİ logosunda dakikalarca bekliyor

towboatery

Kilopat
Makaleler
3
Bilgisayarımda Sandisk Ultra SSD var. Şu sorunu bir türlü çözemedim. Bilgisayar bazen 10 saniyede açılırken, bazen hatta çoğunlukla 1 dakikada açılıyor. Klavye, fare ve kulaklığın ışıkları sönüyor, UEFİ açılış ekranındaki yükleme işareti 1 dakika boyunca gelmiyor. PSU bile değiştirdim belki voltaj sorunum vardır diye. FSP Hydro 600W 80+ PSU aldım. Yok arkadaş çözülmüyor. Yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim. SSD sağlık testlerinde bir sorun yok. Sistemim Anakart: ASUS PRIME B350M-K AMD B350 AM4 Ryzen™ DDR4 3200+(O.C.), İşlemci: AMD Ryzen™ 5 2600, Ekran Kartı: Sapphire RX580 NITRO+ OC GDDR5 8GB 256Bit, RAM: Corsair Vengeance RGB PRO 16GB(2x8GB) DDR4 3200MHz CL16, Depolama: 1 TB HDD/ 240 GB SSD (500 Yazma-Okuma)
IMG_20210228_225625.jpg

Bilgisayarımda SanDisk Ultra SSD var. Şu sorunu bir türlü çözemedim. Bilgisayar bazen 10 saniyede açılırken, bazen hatta çoğunlukla 1 dakikada açılıyor. Klavye, fare ve kulaklığın ışıkları sönüyor, UEFI açılış ekranındaki yükleme işareti 1 dakika boyunca gelmiyor. PSU bile değiştirdim belki voltaj sorunum vardır diye. FSP Hydro 600W 80+ PSU aldım. Yok arkadaş çözülmüyor. Yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim. SSD sağlık testlerinde bir sorun yok. Sistemim imza bölümünde yazıyor. Eki Görüntüle 900493

İmzayı referans göstermek yasak hocam.

Benim bildiğim SanDisk SSD'ler kronik sorunlu olmalı. Yaklaşık kaç aydır kullanıyorsunuz?

Geri
Yukarı