Bilgisayar açılırken "UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME" mavi ekran hatası

Marked One

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Pripyat
Bu sistemde Windows 7'de artık beni delirtmeye başladı. Daha dün hiçbir sorun yokken kapattığım bilgisayarı bugün açarken Windows ekranından sonra gelen mavi kullanıcı seçim ekranında kaldı. Çözünürlük 640x480 olmuştu. Birkaç defa yeniden başlattım ama artık o ekrana bile gelemiyorum. Windows 7 yükleme ekranından sonra çok hızlı bir mavi ekran verip yeniden başlıyor. Güvenli moda bile giremiyorum. Yok mu bir el atacak? RAM'leri çıkarıp farklı slotlara takmayı denedim. Sistemi yazmaya gerek var mı? Aldığım mavi ekranı merak eden varsa paylaştım. Format atmadan çözebiliriz umarım.

20200623_110830.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk kaynaklı sorun var sistem de çökmüş büyük ihtimal. RAM'lerle oynamayın bilmediğin halde.
BIOS'dan AHCI/IDE, Legacy/UEFİ ayarlarını doğru şekilde yapıp tekrar deneyin. Buna rağmen boot edilemezse düzgün BIOS ayarı ile format atın.

#2'deki mesaja ek olarak çözülmezse Windows kurulum diski hazırlayıp flash bellek ile Boot edin kurulumdan onarma seçeneğine girin ve aşağıdaki kodları sırasıyla yazın.

Kod:
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd
bootrec /scanos

Yukarıdaki kodları yazdıktan sonra da düzelmezse format atmanız gerekebilir.

Arkadaşlar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ama malesef elimde flash belleğe Windows kurulumu yapabileceğim başka bir bilgisayar yok. İnternet kafelerde virüsten dolayı kapalı. Var mı bir öneriniz?

Söylenenlere rağmen düzelmiyorsa, sistem de açılmadığına göre bellek ve başka bilgisayar da yoksa yapabileceğin bir şey yok.
Hocam az önce bilgisayarı çalıştırdım. F2 basarak bellek sorunları tanımlamayı açtım. Bitince onarım yaptı ve çalıştı. Bunu daha öncede denemiştim ama işe yaramamıştı. Hala ne alaka olduğunu anlamaya çalışıyorum. Bu sorunu yaşayanlar varsa deneyebilir. Yeniden başlatmaya korkuyorum şuan, umarım düzelmiştir. Ne olur ne olmaz diye flash bellek hazırlayayım.

Minidump Dosyalarını Upload Etme | Technopat Sosyal
Açıldıysa dosyaları paylaşın kontrol edeyim.
Hocam CHKDSK yaptığım için geç yazdım, kusura bakmayın. Umarım herkese açık bir şekilde paylaşmışımdır. Klasörde 4 tane minidump dosyası olduğu için hangisini atacağımı bilemedim, hepsini attım. Son değiştirme tarihi gece 1'de olan dosyaların neden orada olduğu hakkında hiç bir fikrim yok. Sorunum bu gün başladı. Büyük ihtimalle son değiştirme saati 16:34 olan dosyayı istiyorsunuz. Minidump dosyam burada. Hocam bu arada sizide yoruyorum ama CMD açtığımda Türkçe karakterlerin şu şekilde olduğunu gördüm:
Screenshot_1.png

Sorunla ilgisi var mıdır bilmiyorum ama yazayım dedim. Rusça yazıyor sanırım.

Son düzenleme:
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı