Çözüldü Bilgisayar açılırken Windows logosunda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

c137exe

Hectopat
Ilk baslattığımda kişisel bilgisayarınızda tanılama yapılıyor yazıyor. Yeniden başlattığımda ise Windows logosunda takılı kalıyor. Eğer kasayı açmak gerekirse açabilirim. Format atmak istesem %68'den sonra ilerlemiyor.

Sistem ozellikleri

GTX 1050 2 GB
i3 6098 3.60 Ghz islemci
8 GB DDR4 Ram
Asus b250m Anakart

Son düzenleme:
Çözüm
SSD kullanmıyorum tek HDD kullanıyorum.
Sorun HDD den kaynaklanıyor.
Kablolarla uğraşın iyice temizleyin HDD'yi çıkarın onu da bir güzel temizleyin ama sallamayın kabloları HDDnin yuvalarına iyice bastırın öyle deneyin ama zarar vermeden yapmaya çalışın.
HDD'nin kendini sürekli %100 de kullandığını düşünüyorum ondan dolayı gecikiyor ve giremiyorsun.
SSD alsan sorun çözülür W10 zaten SSDler için üretilmiş bir işletim sistemi.
Dediklerimi yapın deneyin buradayım ben.
Tanılama konusu, Windows'un kurulu olduğu disk okunamıyor anlamına gelir.
Diskin bağlantılarını vb kontrol edin.

Format atmak istediğinizde ise, eğer sistemi yüklediğiniz USB ve/vaya CD problemli değilse gene disk problemidir.

Tanılama konusu, Windows'un kurulu olduğu disk okunamıyor anlamına gelir.
Diskin bağlantılarını vb kontrol edin.

Format atmak istediğinizde ise, eğer sistemi yüklediğiniz USB ve/vaya CD problemli değilse gene disk proble midir?

Kablolar sağlam görünüyor. Çok yakın zamanda arkadaşa format attım USB'de problem yok. Yeni bir harddisk/SSD sorunumu giderir mi?

SSD kullanmıyorum tek HDD kullanıyorum.
Sorun HDD den kaynaklanıyor.
Kablolarla uğraşın iyice temizleyin HDD'yi çıkarın onu da bir güzel temizleyin ama sallamayın kabloları HDDnin yuvalarına iyice bastırın öyle deneyin ama zarar vermeden yapmaya çalışın.
HDD'nin kendini sürekli %100 de kullandığını düşünüyorum ondan dolayı gecikiyor ve giremiyorsun.
SSD alsan sorun çözülür W10 zaten SSDler için üretilmiş bir işletim sistemi.
Dediklerimi yapın deneyin buradayım ben.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı