Bilgisayar açılırken Windows onarım ekranı açıldı

Semih Yeşil

Decapat
RAM
1333 mhz afox 4gb X 1333 mhz corsair 4gb (ddr3)
SSD veya HDD modeli
James Donkey 120gb ssd, wd 2tb hdd
Ekran kartı
Amd radeon hd6570 2gb
Anakart
asus p5g41t m lx
İşlemci
İntet Quad Core Q8400
Daha 2-3 saat önce sorunsuz bir şekilde bilgisayarım ile oyun oynuyordum. Bilgisayarımı her zamanki gibi kapattım ve bir süre sonra tekrar açtım. Açtığım zaman Windows başlatılamadı ve onarım ekranı çıktı bir süre burada kaldıktan sonra olumsuz bildirimi geldi. Ne kadar kurtarma seçeneği denesem de olmadı, ve bilgisayarıma format atmaya karar verdim. Rufus ile MBR biçiminde Windows 7 ISO dosyasını 16 GB'lık USB'me yazdırdım. Gayet normal ve tecrübeli şekilde BIOS üzerinden boot ayarlarını yapıp format işlemine başladım. Ama ne yazık ki hata verdi ve bellek analizine yönlendirdi. Analizde donma oldu ve donanımsal hata bildirimi geldi. Bende yedek RAM'im ile denemeye karar verdim, sonuç yine aynıydı. SSD mi ve format USB mi 2008 model laptopuma takıp denediğimde sorunsuz şekilde işlemleri gerçekleştirdiğimi gördüm. Sizce sorun ne olabilir? (kasanın Power tuşuna bastığım zaman bazen sadece fanlar dönüyor ve tepkisiz bekliyor. Kapat aç yapınca düzeliyor.) Zarar görecek bir durum olmadan daha birkaç saat önce sağlam olan bilgisayarın bu hale gelmesi neden bulmayı epey zorlaştırıyor.

Laptopta Windows'u kurup SSD'yi bilgisayarınıza takınca açıldımı.

İşlemciyi ve RAM'i (işlemciyi özellikle) çıkarıp silgi ile silin güzelce, varsa mavi silgi en iyisi.

Eski sistemler nazlı olabiliyor neden aramakla uğraşma bence, bende de Q9300 sistem var ve bazen SSD okuyası gelmiyor ve okumuyor SATA kablosunun yerini değiştirince okuyor falan.

Ruhu var sanki :D

Laptopta Windows'u kurup SSD'yi bilgisayarınıza takınca açıldımı.

İşlemciyi ve RAM'i (işlemciyi özellikle) çıkarıp silgi ile silin güzelce, varsa mavi silgi en iyisi.

Eski sistemler nazlı olabiliyor neden aramakla uğraşma bence, bende de Q9300 sistem var ve bazen SSD okuyası gelmiyor ve okumuyor SATA kablosunun yerini değiştirince okuyor falan.

Ruhu var sanki :D
Laptop da kurduğum windows ssdsini geri kasaya takınca yine onarım hatası aldım. Ramleri temizledim ama termal macunum kalmadığı için işlemciyi açmadım.

Laptop da kurduğum windows ssdsini geri kasaya takınca yine onarım hatası aldım. Ramleri temizledim ama termal macunum kalmadığı için işlemciyi açmadım.
Aç işlemciyi o termal macunu bi kartla kenara alarak tekrar kullan bişey olmaz.

Ramleri tek tek takarak dene bide ssd formatlarken legacy kur olmadı uefi kur.
Kabloları değiş dene yani bi neden bulmak zor.

Geri
Yukarı