Bilgisayar açılışında 3-4 saniyelik yüksek fan sesi

Leonardooo

Hectopat
Merhaba, bilgisayarım açılırken 3-4 saniyelik yüksek fan sesi çıkartıyor. 1 ay önce bilgisayarıma format attıktan sonra o fan sesi gitti. 2 hafta önce tekrar format attım fan sesleri tekrar gelmeye başladı. Sonra bir gün bilgisayarı açarken fan sesleri gitti. 1-2 gün önce tekrar format attım
Yine açılıştaki fan sesleri gitti.

Yani anlayacağınız bilgisayar açılışındaki fan 3-4 saniyelik yüksek fan sesi bazen oluyor bazen olmuyor özellik format attıktan sonra değişiyor.

Bunun sebebi nedir?

Normal. Ama bilgisayar komple açıldıktan sonra geliyorsa normal değil.

Aslında o sesin olması normal.
Sistem açılırken post sırasında tüm donanımı test eder.

Normal. Ama bilgisayar komple açıldıktan sonra geliyorsa normal değil.
Hocam seslerin gelmesi normal onu biliyorum ama. Format attıktıktan gelmemesi sonra tekrar format atınca gelmesi yani bir gelip bir gelmemesi garip geldi bana.
İçini temizliyor normal.
Seslerin gelmesi sorun değil hocam sorun bir gelip bir gelmemesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü bilgisayar açılmaya çalıştığında pek bir şey düşünemediği için fanları da kontrol edemiyor sanırım o sırada. Bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum ama format ile gitmesi ilginçmiş. Ama bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Stres yapmanıza gerek yok gibi.

Aslında o sesin olması normal.
Sistem açılırken post sırasında tüm donanımı test eder.
Sesin olması normal. Ama seslerin bir olup bir olmaması normal değil.
Formatı birkaç gün önce attım atmadan önce sesler geliyordu. Ondan önceki formattan önce sesler yine gelmiyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…