Bilgisayar ilk açıldığında yüksek fan sesi

grainn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayar daha yeni sayılır, hiçbir sorun yoktu fakat son 5-6 gündür her sabah kalkınca fişi takıyorum, açıyorum PC'yi ama ''dar dar dar'' ses çıkartıyor. Kasanın en önündeki, en alttaki fan. Diğerlerinde sorun yok. Sizce ne yapmam lazım? Sadece sabah kalkınca ilk açışta oluyor, başka olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar daha yeni sayılır, hiçbir sorun yoktu fakat son 5-6 gündür her sabah kalkınca fişi takıyorum, açıyorum PC'yi ama ''dar dar dar'' ses çıkartıyor. Kasanın en önündeki, en alttaki fan. Diğerlerinde sorun yok. Sizce ne yapmam lazım? Sadece sabah kalkınca ilk açışta oluyor, başka olmuyor.
Hocam tam emin değilim ama çıkarıp temizlemeniz belki çözebilir.

Bilgisayar daha yeni sayılır, hiçbir sorun yoktu fakat son 5-6 gündür her sabah kalkınca fişi takıyorum, açıyorum PC'yi ama "dar dar dar" ses çıkartıyor. Kasanın en önündeki, en alttaki fan. Diğerlerinde sorun yok. Sizce ne yapmam lazım? Sadece sabah kalkınca ilk açışta oluyor, başka olmuyor.

Aynısı bende de oluyor. Sabah sabah uçak kalkıyor gibi ses var. Benim bilgisayarımın anakartı bozuk çıkmıştı. Sende bir kontrol et istersen.

Bilgisayar ilk açılınca ekran kartı fanları tam yükte çalışır bu çok normaldir. Sesin kaynağını anlayamamış olabilirsiniz bunu ayırt etmeye çalışın ayrıca ses kasanın fanlarından geliyorsa kasanın yeri düzgün olmayabilir.

Fanın bobini ilk çalıştırmada soğuk olduğu için bu sesi yapabilir normal. Bir sorun teşkil etmez eğer çok rahatsız ediyorsa fanı değiştirebilirsiniz.
Abi pc yeni o yüzden değiştirmek mantıksız biraz açıp temizliycem bide motor yağı dökücem 3 4 damla
Aynısı bende de oluyor. Sabah sabah uçak kalkıyor gibi ses var. Benim bilgisayarımın anakartı bozuk çıkmıştı. Sende bir kontrol et istersen.
kanka pc yeni ve başka hiçbir sroun yok o yüzden anakart sanmıyorum

Geri
Yukarı