Bilgisayar açılışında 3-4 saniyelik yüksek fan sesi

Leonardooo

Hectopat
Merhaba, bilgisayarım açılırken 3-4 saniyelik yüksek fan sesi çıkartıyor. 1 ay önce bilgisayarıma format attıktan sonra o fan sesi gitti. 2 hafta önce tekrar format attım fan sesleri tekrar gelmeye başladı. Sonra bir gün bilgisayarı açarken fan sesleri gitti. 1-2 gün önce tekrar format attım
Yine açılıştaki fan sesleri gitti.

Yani anlayacağınız bilgisayar açılışındaki fan 3-4 saniyelik yüksek fan sesi bazen oluyor bazen olmuyor özellik format attıktan sonra değişiyor.

Bunun sebebi nedir?

Merhaba, bilgisayarım açılırken 3-4 saniyelik yüksek fan sesi çıkartıyor. 1 ay önce bilgisayarıma format attıktan sonra o fan sesi gitti. 2 hafta önce tekrar format attım fan sesleri tekrar gelmeye başladı. Sonra bir gün bilgisayarı açarken fan sesleri gitti. 1-2 gün önce tekrar format attım.

Yani anlayacağınız bilgisayar açılışındaki fan 3-4 saniyelik yüksek fan sesi bazen oluyor bazen olmuyor özellik format attıktan sonra değişiyor.

Bunun sebebi nedir?

Normal. Ama bilgisayar komple açıldıktan sonra geliyorsa normal değil.

Merhaba, bilgisayarım açılırken 3-4 saniyelik yüksek fan sesi çıkartıyor. 1 ay önce bilgisayarıma format attıktan sonra o fan sesi gitti. 2 hafta önce tekrar format attım fan sesleri tekrar gelmeye başladı. Sonra bir gün bilgisayarı açarken fan sesleri gitti. 1-2 gün önce tekrar format attım.

Bunun sebebi nedir?

Aslında o sesin olması normal.
Sistem açılırken post sırasında tüm donanımı test eder.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilgisayarım açılırken 3-4 saniyelik yüksek fan sesi çıkartıyor. 1 ay önce bilgisayarıma format attıktan sonra o fan sesi gitti. 2 hafta önce tekrar format attım fan sesleri tekrar gelmeye başladı. Sonra bir gün bilgisayarı açarken fan sesleri gitti. 1-2 gün önce tekrar format attım

Bunun sebebi nedir?
Bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü bilgisayar açılmaya çalıştığında pek bir şey düşünemediği için fanları da kontrol edemiyor sanırım o sırada. Bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum ama format ile gitmesi ilginçmiş. Ama bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Stres yapmanıza gerek yok gibi.

Aslında o sesin olması normal.
Sistem açılırken post sırasında tüm donanımı test eder.
Sesin olması normal. Ama seslerin bir olup bir olmaması normal değil.
Bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü bilgisayar açılmaya çalıştığında pek bir şey düşünemediği için Fan'ları da kontrol edemiyor sanırım o sırada. Bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum ama format ile gitmesi ilginçmiş.
Formatı birkaç gün önce attım atmadan önce sesler geliyordu. Ondan önceki formattan önce sesler yine gelmiyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı