Bilgisayar Açılışında Ekran Kartı Sorunu

RootTR

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar donanımsal bir sorunum olduğunu düşünüyorum. 3 ay önce yeni ekran kartı aldım, GA 880GMA V2 Anakartımın üzerine taktım. Birçok sorun ile karşılaştım, çoğu sorunla baş edebildim ve çözdüm. Fakat bu sorun hala devam ediyor W7'den SSD Alarak Windows 10'a geçtim.

PC Açılırken BIOS tanıtımının yapıldığı ekran eskiden gözüküyordu, şimdi onun yerine fotoğraftaki ekran gözüküyor. Bir de monitörüm geç açılıyor. PC Açılınca ilk sağ üstte Analog yazıyor, sonra Digital, sonra da HDMI yazıyor ve açılıyor. 10 saniye kadar sürüyor. Format atarken hep sıkıntı çekiyorum, ya da bir tuşa basmam gerektiğinde.

Yardımlarınızı bekliyorum. Sorun ekran kartında mı anakartta mı? Teşekkürler şimdiden.

^CB36A139A87C4BF277BA103BBB931149881C738365456E7ED6^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle en güncel BIOS u kurmanı öneriyorum.
İkinci olarak ekran kartın ekstra bir güç bağlantısına ihtiyaç duyuyorsa yeterince güçlü bir güç kaynağın var mı?
Üçüncü ve son olarak başka bağlantı birimleri ile başka monitöre bağlantı yapıp denedin mi?
3a başka hdmi kablo
3b başka hdmi çıkışı
Bunları bir denemeni öneririm.

Kolay gelsin.

BIOS sürümüm F5, en güncel sitede yazığına göre. Ekran kartın 2x6 Pin ile çalışıyor ve bağlantıları yapıldı. 700W Thermaltake PSU Var Başka bir HDMI Kablosu ile denemem biraz zaman alır ancak denerim başka monitörüm'de var ancak HDMI çıkışı yok o monitörün 22 Inch Samsung VGA İle denerim bu monitör Ile'de HDMI Değiştirin denerim başka önerisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı