Bilgisayar açılışta kod 39 mavi ekran hatası

etopraks

Centipat
Arkadaşar bilgisayarımda normal bir şekilde oyun oynuyordum (MTA San Andreas) bilgisayar birden kendini reslemeye başladı ve otomatik onarım başlatıldı dedi ve mavi ekran verdi. Başlangıç onarım yapınca da farklı bir hata alıyorum; " F: \Windows\System32\Logfiles\Srt\SrtTaril.txt " hatası alıyorum ama benım bilgisayarda F diski yok. C: (SSD) ve D: (Harddisk) var. Bazen açıyorum D'den de aynı hatayı alıyorum harddisk sorunlu diye çıkarıyorum D diski olmadığı halde ondan hata alıyorum. Format atıyorum bilgisayara ekran kartına baglı HDMI ekranda yeşil çizgiler çıkıyor ve ekran kartımın sürücüsünü yükleyince baştaki hataları alıyorum. tekrar hep kendini resliyor ve hata alıyorum. Tekrar format atıgımda bilgisayara aynı şekilde yeşil çizgiler ve DxDiag'a baktıgımda işlemcinin ekran kartını kullanıyor ve aygıt yöneticisine girdiğimde ekran kartım (R7 370) sarı ünlem işareti alıyorum ve açıklamada "Windows bu donanım için aygıt sürücüsü yükleyemiyor. Sürücü bozuk veya eksik olabilir. (Kod 39) " gözüküyor.
Sorunum nedir ekran kartım yanmış mıdır? Lütfen yardımcı olur musunuz?

Bilgisayar bileşenlerim;
İşlemci: AMD FX X6 6300
Anakart: ASUS M5A78L-M LX3
Ekran kartı: ASUS R7 370 STRIX Gaming 2 GB GDDR5 256Bit
RAM: Kingston 8 GB (2x4GB) HyperX Savage DDR3 1600MHz
SSD : Kingston 120GB HyperX Savage
HDD: WD 3.5" 1TB Caviar Blue

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal bir şekilde oynarken nasıl bir donanımsal hata alabiliyorum zorlama bile yapmadım ekran kartına.
Böyle bir hatayla karşılaşıyorum sürücüyü güncelle deyince restartlıyor bilgisayarı sürekli ve mavi ekran hatası alıyorum açılmıyor bilgisayar.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    66,4 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı