Bilgisayar açılışta marka logosunda kalıyor

Alpaslan64

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selamlar. Elimde akrabamın Samsung marka bir dizüstü bilgisayarı var. Sorun da şu:
  1. Açmak için düğmeye bastığımda ekrana Samsung yazısı geliyor ama devamı bir türlü gelmiyor. Ekranın altında "f2 - setup" ve "f4 - recovery" seçenekleri var. Hiçbiri çalışmıyor. Yani tuşlara basıyorum "please wait..." diyor ama devamı gelmiyor.
  2. Ayrıca ilk açılışta "tak tak tak" sesleri geldi. Bende HDD'den şüphelendim. Kafa vurma sesi gibiydi. Ama sonrasında o ses neredeyse gelmiyordu.
Sorunlar bunlar. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Yardımlarınızı bekliyorum. Açılmadığı için sistem özelliklerini bilmiyorum ama şunları öğrenebildim:
Intel Quad P6300.
320 GB Samsung marka HDD.
Sanırım Windows 7 var içinde ama emin değilim.
2 GB RAM (çalışma frekansını bilmiyorum.)
Bilgisayar modeli: Samsung NP-RV511-A05TR.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam BIOS'tan resetleyip dener misiniz?
Maalesef BIOS ekranına erişemiyorum. Tuşa bastığımda sadece "Please Wait..." diyor başka bir şey olmuyor.
Bu sorun genelde HDD ile alakalı oluyor. HDD çıkarıp denerseniz BİOS ekranına ulaşabilirsiniz.
Tamamdır deneyeceğim.
@vbios hocam HDD'yi çıkardığımda BIOS menüsüne ulaşabildim. Ama geri taktığımda yine sıkıntı yaşadım. Demek ki sorun HDD'deymiş. Peki şuan bu HDD'ye yapılabilecek bir şey var mı? Eğer kafa vuruyorsa düzeltebilir miyim? Bir kaç video izledim riskli bir işmiş. Tek çare yeni HDD almak mI?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı