Bilgisayar Açılıyor ama Ekran Bazen Gelmiyor

Rebel001

Decapat
Merhaba ben Efe Turkmen. Ben gectigimiz yaz bir sistem topladim. Sistem 1 yaz boyunca sorunsuz calisti. Okullar acildiktan 1 hafta sonra bazen acilmamaya basladi ben de yusuna 30 sn basip kapatip yine aciyordum ve sonra duzeliyordu ve boyle 6 ay ugrastim. Ardindan Vatan'a garantiye goturdugumde adam bilgisayari monitoru inceledi. Sonrasinda monitorde sikinti deyip garantiye gonderdi, yaklasik 1.5 hafta sonra monitor garantiden geldi ve bana monitorde hicbir sikinti yoktur dediler. Ben eve getirdigimde calisti fakat ertesi gun yine aynisini yapti ben de artik baska seylerden supelenmeye basladim, monitorun kablosundan mıdır deyip yeni altin uclu kablo aldim fakat hala monitor aynısını yapiyor. En son artik dedim ki acaba ekran kartindan midir? Bilgili kisilerden yardim istiyorum.

Merhaba kardeşim. Öncelikle tam olarak açıklaman lazım. Bilgisayar çalışıyor ama ekran mı gelmiyor. Yani kasa çalışıyor monitörün ışığı yanıyor ve ekran yok. Eğer öyleyse ekran kartından olmaz böyle sorunlar. Yapabiliyorsan ekran kartını çıkar pc yi öyle aç. kablosu varsa anakartın girişine takıp öyle çalıştır ki yoktur. Ekran kartsız olunca da çalışır. Yani sorunu çözmen için detaylı anlatman lazım ya da bu dediklerimi denemen lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı