Bilgisayar açılıyor ama ekran gelmiyor

PSU'yu söküp voltaj testi yapabilirsiniz. 12W 5W kanallarını kontrol edin. RAM'i söküp RAM ayaklarını silgiyle temizleyin belki oradan kaynaklı bir statik elektriklenmeyle sistem anakartta güç kesintisi yapmış olabilir. Onun haricinde bu işlemleri önlem amaçlı ekran kartınızı söküp yapmanızı öneririm.

Şu anda açılıyor ama babam açtıktan bir süre sonra kapandığını söyledi.

Bende de GT-301 kasa var fakat PSU ASUS TUF 750W Bronze işlemci 5600, ekran kartı RX 6800 6700XT de 6800'e yakın güç tüketiyor. ASUS PSU'ların iyi olduğunu düşünüyorum sorun yetersizlik değilse başka bir şeyde olabilir

Bende de GT-301 kasa var fakat PSU ASUS TUF 750W Bronze işlemci 5600, ekran kartı RX 6800 6700XT de 6800'e yakın güç tüketiyor. ASUS PSU'ların iyi olduğunu düşünüyorum sorun yetersizlik değilse başka bir şeyde olabilir

Benim PSU 750W Değil büyük ihtimalle 650W olan. Bilmiyorum ben geceleri 2 3 saat açık tutuyorum şu anda sıkıntı yok gibi.

Bu sorunun kaynağı ekran kartı diyeceğim ama bilgisayarın normal açıldığı zamanlarda olmuş. PC'nin açılması stabil değil bana göre de yukarıda diğer arkadaşlar belirtmiş PSU'da sorun olabilir başka bir PSU ile deneme şansın varsa deneyebilir misin? Eğer başka PSU ile deneyince sorun olmuyorsa yeni PSU alman gerekecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı