Bilgisayar açılıyor ama ekran gelmiyor

Efeyxa

Hectopat
Bilgisayarım kasalı. Bütün kabloları çıkarıp taktım. Kulaklıktan bilgisayarın açılış sesi geliyor ama ekran gelmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha fazla bilgi verin. Sisteminiz nedir? Dönüştürücü kullanıyor musunuz? Mümkünse kasanızın ve bağlantılarınız fotoğrafını çekin. Doktora gidip benim ağrım var demek gibi bir şey yaptığınız.

İlk önce monitörde sıkıntı olup olmadığına bakın, bir televizyona bağlayarak görüntü geliyor mu test edin.

Muhtemelen ekran kartının vga ya da hdmi girişine kabloyu takmak yerine anakartın vga girişine takmış olabilirsin. Ya da vga kablosu bozuktur. Dönüştürücü kullanıyorsan temassızlık yapabilir.

Daha fazla bilgi verin. Sisteminiz nedir? Dönüştürücü kullanıyor musunuz? Mümkünse kasanızın ve bağlantılarınız fotoğrafını çekin. Doktora gidip benim ağrım var demek gibi bir şey yaptığınız.
Sistemdeki parçaları bilmiyorum çok eski dönüştürücü kullanmıyorum bağlantılarda sorun olmadığına eminim çünkü kulaklıktan windows 7 açılış sesi geliyor

Muhtemelen ekran kartının vga ya da hdmi girişine kabloyu takmak yerine anakartın vga girişine takmış olabilirsin. Ya da vga kablosu bozuktur. Dönüştürücü kullanıyorsan temassızlık yapabilir.
Dönüştürücü kullanmıyorum ve ekran kartına takılı kablo 2 tane kabloyla denedim daha dün akşam çalışıyordu

Sistemdeki parçaları bilmiyorum çok eski dönüştürücü kullanmıyorum bağlantılarda sorun olmadığına eminim çünkü kulaklıktan Windows 7 açılış sesi geliyor.

Bağlantıyı yanlışta yapsan doğruda yapsan o ses gelecek, biz görüntüden bahsediyoruz ekran kartına mı bağladın kabloyu yoksa anakarta mı?
Efe bize konuyu biraz daha bilgi vererek fotoğraf atarak anlatsan, aslında daha kolayca çözebiliriz sorununu.

Bağlantıyı yanlışta yapsan doğruda yapsan o ses gelecek, biz görüntüden bahsediyoruz ekran kartına mı bağladın kabloyu yoksa anakarta mı?
Efe bize konuyu biraz daha bilgi vererek fotoğraf atarak anlatsan, aslında daha kolayca çözebiliriz sorununu.
Efe bize konuyu biraz daha bilgi vererek fotoğraf atarak anlatsan, aslında daha kolayca çözebiliriz sorununu
Yarına hocaya bişey yetiştirmem gerekiyor ayrıca sınavlarım başlıyor yakında yardımcı olursanız sevinirim
Lütfen yardımcı oluuuun ; (

Dosya Ekleri

• IMG_20201114_141529.jpg
    IMG_20201114_141529.jpg
    150,1 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20201114_141451.jpg
    IMG_20201114_141451.jpg
    174,4 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20201114_141443.jpg
    IMG_20201114_141443.jpg
    120,2 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20201114_141436.jpg
    IMG_20201114_141436.jpg
    79,9 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Her şeyden eminsen (Monitörde sıkıntı olabilir, monitörün açık mı emin ol) geriye kalan tek şey ekran kartında sorun olması. Kartı çıkar PCI yolunu silgiyle sil, tozunu al. Belki de kart ömrünü tamamlamıştır sonuçta sisteminiz eski. (Eğer öyleyse ucuza 2.el ekran kartı alıp işinizi görebilirsiniz)

İşlemcinizde dahili grafik birimi varsa VGA kablosunu anakarta takıp görüntü almayı deneyin.

Her şeyden eminsen (Monitörde sıkıntı olabilir, monitörün açık mı emin ol) geriye kalan tek şey ekran kartında sorun olması. Kartı çıkar PCI yolunu silgiyle sil, tozunu al. Belki de kart ömrünü tamamlamıştır sonuçta sisteminiz eski. (Eğer öyleyse ucuza 2.el ekran kartı alıp işinizi görebilirsiniz)

İşlemcinizde dahili grafik birimi varsa VGA kablosunu anakarta takıp görüntü almayı deneyin.
Silgiyle güzelce sildim tozunu aldım çalışmadı bide dahili grafik birimi varmı ilmiyorum da ekran kartını çıkarıp direk anakarta taksam bir problem olurmu

Geri
Yukarı