Bilgisayar açılıyor ama ekran gelmiyor

Muhammed069

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Akşam bilgisayarı kapattım sabah açtığımda bu sorunla karşılaştım.

Pili söküp denedim, RAM'leri söküp taktım, ekran kartını söküp VGA ile denedim fakat bunların hiçbiri sonuç vermedi. Bilgisayar özelliklerim;
ASUS TUF 1660 Ti 6 GB.
Ryzen 5 2600.
16 GB RAM.

Kabloları da kontrol ettim herhangi bir çıkık vs yok. Daha bilgisayar yeni 6 ay oldu. Yardımcı olursanız sevinirim.

PC'den güç kablosunu çıkartın. Anakartın üzerindeki BIOS pilini 10 dakikalığına çıkartın. Taktıktan sonra CMOS reset yapın. Düzelmezse haber verin

bilgisayari acin sonra tusundan kapatin hemen fisini cekip guc dugmesine 10 saniye basili tutun 2 saniye bekleyip tekrar 10 sn tutun statik elektrigi gidecektir diyelimki olmadi ekran kartini sokup anakart uzerindeki vga girisine takin gene mi olmadi tv lerde vga girisi var tv yi acip deneyin olmadiysa ramleri silgi ile silin islemciyi sokup hava tutun kasayi temizleyin bide power supply den gelen 4 pinli ince bir kablo var onu sokup tekrar takin olmazsa yazin yardimci olmaya calisacagim

Dediginizi yaptım fakat olmadı

Aynısı başıma gelmişti, dün forumda da aynı sorunu alan birinin sorunu düzelttim. Yapımı zahmetli ama kesin sonuç almak istiyorsanız biraz uğraştırıyor. Şimdi RAM'in 1 tanesini çıkartıp açın, açılmazsa tek RAM'la tekrar BIOS pilini çıkarıp CMOS reset atın.

Aynısı başıma gelmişti, dün forumda da aynı sorunu alan birinin sorunu düzelttim. Yapımı zahmetli ama kesin sonuç almak istiyorsanız biraz uğraştırıyor. Şimdi RAM'in 1 tanesini çıkartıp açın, açılmazsa tek RAM'la tekrar BIOS pilini çıkarıp CMOS reset atın.

Maalesef yine sonuç alamadım.

Kablo bağlantılırını kontrol ettiniz değil mi?
Evet ettim
bilgisayari acin sonra tusundan kapatin hemen fisini cekip guc dugmesine 10 saniye basili tutun 2 saniye bekleyip tekrar 10 sn tutun statik elektrigi gidecektir diyelimki olmadi ekran kartini sokup anakart uzerindeki vga girisine takin gene mi olmadi tv lerde vga girisi var tv yi acip deneyin olmadiysa ramleri silgi ile silin islemciyi sokup hava tutun kasayi temizleyin bide power supply den gelen 4 pinli ince bir kablo var onu sokup tekrar takin olmazsa yazin yardimci olmaya calisacagim
Sizin dediklerinizide yaptım ama olmadı.
Kablo bağlantılırını kontrol ettiniz değil mi? PC'yi başka bir mönitöre veya televizyona bağlayarak deneyin. Belki monitor sıkıntılı olabilir
Yok yine olmadı

Son düzenleme:
ozaman tek sikinti anakart islemcide sikinti olsa acilmaz pc ama pc acilip ekran gelmiyor veya kablonuzu degistirip deneyin hdd yi cikartip calistirin hata vermesi gerek entere tiklayin goruntu gelmiyorsa hala sorun anakart

Sorunu çozdüm. İnternette bir video izledim orada monitörü başka bir bilgisayara bağladıktan sonra tekrar eski bilgisayara bağlayınca açılıyordu bende yaptım ve açıldı. Yinede cevaplarınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı