Bilgisayar açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor

Orugan

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayar bozulduğu için kabloları ve RAM'i söküp geri takmıştım, sonra bir anda görüntü gelmemeye başladı. Başka monitör ve kablolarla denedim ve sorunun kabloda veya monitörde olmadığı kanaatine vardım. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?
Anakartım ASUS Prime B450M-K

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar bozulduğu için kabloları ve RAM'i söküp geri takmıştım, sonra bir anda görüntü gelmemeye başladı. Başka monitör ve kablolarla denedim ve sorunun kabloda veya monitörde olmadığı kanaatine vardım. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?
Anakartım ASUS Prime B450M-K

Yine de olmazsa BIOS'u sıfırla.

Dostum 1. HDMI kablosuyla başka monitöre veya TV'ye bağlar mısın? 2. laptop açılışta bip sesi veriyor mu? 3. birden fazla RAM varsa teker teker söküp yeniden çalıştırır mısın?
Aklıma bunlar geldi. Bir de bunları dene istersen.

Dostum 1. HDMI kablosuyla başka monitöre veya TV'ye bağlar mısın? 2. laptop açılışta bip sesi veriyor mu? 3. birden fazla RAM varsa teker teker söküp yeniden çalıştırır mısın?
Aklıma bunlar geldi. Bir de bunları dene istersen.
Hocam öncelikle cevabınız için sağ olun. Başka ekran ve kablolar ile denedim fakat sonuç aynı. Laptop değil ama açılışta ses çıkarmıyor. Maalesef tek ramim var, yarın sabah ekran kartını söküp deneyeceğim sonucu paylaşırım
Ekran kartını da söküp geri taktım gene de görüntü gelmedi sebebi ne olabilir?
Çözüm yolu bulamadığım için pes etmeye karar verdim. Zaten yemek yiyecek parayı zar zor çıkarıyoruz bu gidişle yenisini de alabileceğimi sanmıyorum. Cevaplarınız için sağolun dostlar :)

Son düzenleme:
Dur hocam hemen pes edilir mi? 😊 elektronik bunlar illaki bulunur arızası. Güvenli moddan açmayı denemediysen bir de onu dener misin?
  • Açma tuşuna bastıktan sonra F8 tuşuna basıp basıp bırak (hızlı hızlı) otomatik onarıma hazırlanıyor yazısı gelmesi lazım.
  • Açılan ekranda gelişmiş seçenekler'i seçiniz.
  • Sorun Gider'i tıklayınız -->
  • Gelişmiş seçenekler -->
  • Başlangıç ayarları -->
  • Yeniden başlat --> (kapanıp açılacaktır.)
  • Başında sayıların olduğu ekran gelecektir. Burada klavyeden 4'e bas ve devam et hocam.
  • Eğer ki bu işlemden sonra açılırsa aygıt yöneticisinden ekran kartını devre dışı bırak ve yeniden başlat. (anla ki sorun ekran kartı hocam)

Dur hocam hemen pes edilir mi? 😊 elektronik bunlar illaki bulunur arızası. Güvenli moddan açmayı denemediysen bir de onu dener misin?
  • Açma tuşuna bastıktan sonra F8 tuşuna basıp basıp bırak (hızlı hızlı) otomatik onarıma hazırlanıyor yazısı gelmesi lazım.
  • Açılan ekranda gelişmiş seçenekler'i seçiniz.
  • Sorun Gider'i tıklayınız -->
  • Gelişmiş seçenekler -->
  • Başlangıç ayarları -->
  • Yeniden başlat --> (kapanıp açılacaktır.)
  • Başında sayıların olduğu ekran gelecektir. Burada klavyeden 4'e bas ve devam et hocam.
  • Eğer ki bu işlemden sonra açılırsa aygıt yöneticisinden ekran kartını devre dışı bırak ve yeniden başlat. (anla ki sorun ekran kartı hocam)
Hocam cevabınız için mütteşekkirim fakat klavyeyi kullanamıyorum bilgisayarın hem ekranı açılmıyor hemde klavyeyi kullanamıyorum maalesef

Geri
Yukarı