Bilgisayar açılıyor ama ekranda tepki yok

Sahilkeklik58

Hectopat
Yer
Şişli
Daha fazla  
Meslek
VeriTabanı Programcısı
2 gün önce bilgisayara format attım her şey normaldi kurulum tamamlandı. Bilgisayar tamamen açıldı ve bende ekran çözünürlüğünü yükseltiyim dedim. 1920 yoktu bende 1600'e çektim gece 3 gibi bittiği için işim yarın driverleri yüklerim dedim ve PC'yi kapattım. Okuldan geldiğimde ise bilgisayarı açmama rağmen ekranda hiçbir tepki yok hiçbir şey gelmiyor.

Yaptıklarım
1- 2 farklı VGA kablo ile denedim.
2- 2 farklı monitör ile denedim.

Not: Onboardda çalışıyor ama ekran kartı driver yüklü değil sorun driver olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 gün önce bilgisayara format attım her şey normaldi kurulum tamamlandı. Bilgisayar tamamen açıldı ve bende ekran çözünürlüğünü yükseltiyim dedim. 1920 yoktu bende 1600'e çektim gece 3 gibi bittiği için işim yarın driverleri yüklerim dedim ve PC'yi kapattım. Okuldan geldiğimde ise bilgisayarı açmama rağmen ekranda hiçbir tepki yok hiçbir şey gelmiyor.

Yaptıklarım
1- 2 farklı VGA kablo ile denedim.
2- 2 farklı monitör ile denedim.

Not: Onboardda çalışıyor ama ekran kartı driver yüklü değil sorun driver olabilir mi?

Sisteminizi detaylı olarak belirtin.

İntel i3 6100 skylake
Corsair 8 gb ram
Geforce gtx 750ti 2 gb
Aoc monitör
Mesaj otomatik birleştirildi:

İntel i3 6100 skylake
Corsair 8 gb ram
Geforce gtx 750ti 2 gb
Aoc monitör

Ekran kartı sürücüsü yüklü olmasa bozuk bir çözünürlükle size yine görüntü verebilirdi. Ekran kartını, soketini ve güç bağlantılarını kontrol ettiniz mi? Ayrıca kasa arkasından görüntü çıkış kablosunu kontrol ettiniz mi? Belki farkında olmadan bir şeyleri oynatmış olabilirsiniz.

Ekran kartı sürücüsü yüklü olmasa bozuk bir çözünürlükle size yine görüntü verebilirdi. Ekran kartını, soketini ve güç bağlantılarını kontrol ettiniz mi? Ayrıca kasa arkasından görüntü çıkış kablosunu kontrol ettiniz mi? Belki farkında olmadan bir şeyleri oynatmış olabilirsiniz.
Kablolarda sorun yok ekran kartında da fiziksel birşey gözükmüyor ekran kartsız onboard ta taktım çalışıyor şuan driver yüklüyorum formattan önce sorunsuz çalışıyordu formattan sonra hiçbir driver v.b yüklemeden kapattım sonra okuldan gelince açtığımda bu sorunla karşılaştım

Dahili GPU görüntü veriyorsa monitör veya kablo sorunu yok demektir. Ekran kartı sürücülerini işletim sisteminize uygun olarak güncelleyip yükleyerek tekrar deneyin. Eğer sorun düzelmezse ekran kartınızı başka bir bilgisayarda denemeniz gerekebilir.

Dahili GPU görüntü veriyorsa monitör veya kablo sorunu yok demektir. Ekran kartı sürücülerini işletim sisteminize uygun olarak güncelleyip yükleyerek tekrar deneyin. Eğer sorun düzelmezse ekran kartınızı başka bir bilgisayarda denemeniz gerekebilir.
Otomatik driverlar buldum onlarda ekran kartı takılı değilken yüklemiyor

Ekran kartı takılı iken, onboard görüntü vermez. Ekran kartını farklı bir sistemde denediyseniz ve çalışıyorsa, yapacağınız en kolay işlem ekran kartını takıp temiz kurulum yapmanız olacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı