Bilgisayar Açılıyor Ama Ekranda Sinyal Yok Yazıyor

Literary.

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar çok elektrik gitmesinden kaynaklı oluştu sanırım. Bir gün eve geldim kasaya bastım ve ekranda sinyal yok hatasıyla karşılaştım. BIOS pilini çıkartıp taktım ve ekrana görüntü geldi. Sıkıntı şu ara sıra yine kasayı açarken sinyal yok yazıyor. Kapatıp tekrar açtığımda düzeliyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Sürekli kapatıp açmaktan yoruldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim başıma da gelmişti. Ben 2 gün boyunca fişten çıkartıp kenara koymuştum. Sonra şansımı deneyeyim dedim yine açılmamıştı. En sonunda RAM'leri çıkartıp taktım. Yine işe yaramadı. Son olarak RAM'lerin yerlerini değiştirmiştim. Bilgisayar çalışmıştı. Her başıma geldiğinde tekrar tekrar bu işlemi devam ettirmiştim. Sonra RAM'leri değiştirim. Sorun ortadan kalktı. Siz de deneyebilirsiniz.

RAM'lerin yerini değiştir. Olmazsa ekran kartını söküp tekrar takıp dene. Yine olmazsa anakart üzerinden görüntü almayı dene. Bunları dene bakalım olmazsa farklı bir çözüm önerisi bakarız.

Ryzen 1600 kullanıyorum, anakart üzerinden görüntü alınmıyor diye biliyorum ben ama? Tek yapmadığım şey ramlerin yerini değiştirmek oldu.

Şöyle bir şey fark ettim, bilgisayar çalışıyor, monitör 1 saat sonra otomatik kapan modundaydı. İçeri gidip gelmiştim monitör kapanmış açtığımda yine görüntü yeşil çizgiler gelip gitti. Yani bilgisayar uyku modunda falan değildi. Ama başka monitörde denediğimde de böyle bir şey olmuştu. Anlayamadım bir türlü.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı