Çözüldü Bilgisayar açılıyor ama görüntü yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The G.O.A.T

Kilopat
Makaleler
1
Bilgisayar oynarken bir anlık sinirle masaya vurdum. Ekran gitti. Her zaman vururum bir şey olmaz. Hiçbir şekilde kablolara zarar gelmediğinden eminim. Bilgisayar çalışıyor. Her şeyin ışığı geliyor. Ekran gittiği zaman ses de geliyordu. Ne olmuş olabilir?

Bilgisayar oynarken bir anlık sinirle masaya vurdum. Ekran gitti. Her zaman vururum bir şey olmaz. Hiçbir şekilde kablolara zarar gelmediğinden eminim. Bilgisayar çalışıyor. Her şeyin ışığı geliyor. Ekran gittiği zaman ses de geliyordu. Ne olmuş olabilir?
Monitöründe no signal yazısı çıkıyormu yoksa hiç-bir görüntü yokmu?

Bakıyorum şimdi. @Yener K.

Çıkıyor. Sorun monitörde değil.

Büyük ihtimal işlemci çöp olmuş olabilir PC açılıp HDMI yazısı geliyorsa sadece ekran simsiyahsa o yüzden olabilir. 2 hafta önce kuzenimin de aynı sıkıntısı oldu garantiye yolladık değişim yaptılar düzeldi.

Ekran kartını çıkartıp açmayı dene.

- Ekran kartına ve monitöre giden kabloları kontrol et. (HDMI, DP veya VGA ve Power)
- Kasayı açarak ekran kartının slotunda oynayıp oynamadığını kontrol et. Hatta oynamadığıni düşünsen bile kasaya giden elektriği kesip, ekran kartıni sök-tak.
- Aynı işlemleri RAM'ler içinde uygula. RAM'ler iki taneyse sırayla dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı