Çözüldü Bilgisayar açılıyor ama sinyal yok hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sefa.d

Centipat
Daha fazla  
Az önce başıma geldi olay. Bilgisayar açılıyor fanlar ve ışıkları çalışıyor ama monitörde sinyal yok hatası veriyor. HDMI kablosu kullanıyorum. Kablo yerini falan değiştirdim düzelmedi. Uğraşırken bilgisayarı kapatıp tekrar açtım BIOS'a girmeye çalıştım. BIOS açıldı yani kablo ve girişte bir probleme yok ama ben böyle kaldım yardımlarınızı bekliyorum.

Biostan çıkmam için save exit yapıp onaylıyorum. Asus açılma ekranı geliyor sonra tekrar sinyal yok oluyor

Çözüm
Yüksek ihtimal RAM arızası var. Çift RAM ise tek tek çıkarıp dene.

Çift RAM'im var şu an söktüm. Tek RAM'le çalışırken yuva fark eder mi?

İki RAM'i denedim tek tek. Maalesef düzelmedi. Hatta BIOS'u da açamadım.
Arkadaşım yaşamış benzer problemi BIOS silindi demişler bir bilginiz var mı?

Sorunu çözdüm arkadaşlar. HDMI kablosu sorunluymuş. BIOS'a girdiği için kabloda problem olabileceğini düşünmemiştim.
Az önce başıma geldi olay. Bilgisayar açılıyor fanlar ve ışıkları çalışıyor ama monitörde sinyal yok hatası veriyor. HDMI kablosu kullanıyorum. Kablo yerini falan değiştirdim düzelmedi. Uğraşırken bilgisayarı kapatıp tekrar açtım BIOS'a girmeye çalıştım. BIOS açıldı yani kablo ve girişte bir probleme yok ama ben böyle kaldım yardımlarınızı bekliyorum.

BIOS'tan çıkmam için save exit yapıp onaylıyorum. ASUS açılma ekranı geliyor sonra tekrar sinyal yok oluyor.

RAM'i söküp çıkarmayı deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek ihtimal RAM arızası var. Çift RAM ise tek tek çıkarıp dene.

İki RAM'i denedim tek tek. Maalesef düzelmedi. Hatta BIOS'u da açamadım.
Arkadaşım yaşamış benzer problemi BIOS silindi demişler bir bilginiz var mı?

Sorunu çözdüm arkadaşlar. HDMI kablosu sorunluymuş. BIOS'a girdiği için kabloda problem olabileceğini düşünmemiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı