Bilgisayar aniden sinyal yok hatası veriyor

Alpaslan Enes

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
ESNAF (BİLGİSAYAR & GÜVENLİK SİSTEMLERİ)
RAM
8 GB KINGSTON 1600 MHZ
SSD veya HDD modeli
Gigbayte 120 GB
Ekran kartı
R7-240-2GB
Anakart
Pegatron H61
İşlemci
İ5 2500
2 haftadan beri bir sistemle uğraşıyorum. Sistemde herhangi bir problem yokmuş. Format ve bakım için getirildi. Güzelce temizledim. Sıcaklık değerleri yükte CPU: 56, GPU: 61 maksimum sıcaklıkta çalışıyor. Arkadaş LoL oynarken cihaz aniden sinyal yok hatasına düşüyor. Sistem görüntüyü kesiyor ama kasa çalışıyor. Cihazı yanlışlıkla 2H1 sürümüne format attığımı fark ettim. Sonrasında 2H2 orijinal ISO ile yeniden formatladım. Ekran kartını değiştirdim, sıfır RAM açıp taktım, güç kaynağını değiştirdim, SATA kablolarını değiştirdim yok. En son Hard Disk Sentinel ile taradım SSD sağlığı %96, HDD sağlığı %100 çıktı. HDD'yi sistemden ayırdım oyunu SSD'ye aktardım. Yine aynı sorunu yaşıyorum. En son ezp2019+ ile BIOS yazdım sıfırdan, o da nafile. Bazen film izlerken oluyor bazen ise saatlerce çalışıyor hiç olmuyor. Bir sistem parası kadar para döküldü yine arızayı tespit edemedim. :(.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam görüntü kablosunda bir sorun vardır belki. Monitörün portunda da temassızlık olabilir. Çok basit sorunlar ama böyle sorunların çözümleri genelde gözümüzün önünde oluyor, farkedemiyoruz.

Geri
Yukarı