Çözüldü Bilgisayar açılıyor ancak görüntü yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

K Dot

Kilopat
Daha fazla  
RAM
kingston 8GB 2666mhz
SSD veya HDD modeli
kingston 250gb nvme
Ekran kartı
rx570
Anakart
gigabyte a320m s2h
İşlemci
ryzen 3 2200g
Merhaba. Dün birdenbire “reboot and select proper boot device” hatası aldım ve BIOS'ta onunla uğraşıyordum. Pek bir şey değiştirmeme rağmen “save and exit” dedikten sonra bilgisayar, hiç görüntü vermemeye başladı. Ekran kartını söktüm ve onboard denedim ama yine olmadı. RAM'leri söküp taktım ama yine olmadı. Sorun monitörde sanıp televizyona bağladım ama yine görüntü gelmedi. Var mı bilgisi olan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba. Dün birdenbire “reboot and select proper boot device” hatası aldım ve BIOS'ta onunla uğraşıyordum. Pek bir şey değiştirmeme rağmen “save and exit” dedikten sonra bilgisayar, hiç görüntü vermemeye başladı. Ekran kartını söktüm ve onboard denedim ama yine olmadı. RAM'leri söküp taktım ama yine olmadı. Sorun monitörde sanıp televizyona bağladım ama yine görüntü gelmedi. Var mı bilgisi olan?

BIOS sıfırlamayı deneyin.

BIOS sıfırlamayı deneyin.

Çözüm
Kasa çalışıyor ve sadece görüntü gelmiyorsa farklı bir PSU ile deneyin.

@Teknik Servis hocam beğendim atmışsınızda ben 5 - 6 aydır bu sorunu yaşadım ve sorunun PSU'dan kaynaklı olduğunu tespit ettim. Forumda birkaç kişiyede farklı PSU ile denemesini söyledim ve bazılarında işe yaradı. Öyle her şeye pat diye atlamayın bir bildiğimiz var ki soruyoruz.

Kasa çalışıyor ve sadece görüntü gelmiyorsa farklı bir PSU ile deneyin.

@Teknik Servis hocam beğendim atmışsınızda ben 5 - 6 aydır bu sorunu yaşadım ve sorunun PSU'dan kaynaklı olduğunu tespit ettim. Forumda birkaç kişiyede farklı PSU ile denemesini söyledim ve bazılarında işe yaradı. Öyle her şeye pat diye atlamayın bir bildiğimiz var ki soruyoruz.

Hocam arkadaşın durumu sizinkinden farklı olabilir. Hem kimin evinde yedek PSU var ki? İlk olarak herkesin yapabileceği yolları denemek daha sağlıklıdır. Arkadaş BIOS'u sıfırlansın ardından teker teker deneyeceğiz... Bir de neye pat diye atlamışım affedersiniz ama?

Son düzenleme:
Hocam arkadaşın durumu sizinkinden farklı olabilir. İlk önce arkadaş BIOS'u sıfırlansın ardından teker teker deneyeceğiz...

"Arkadaşın durumu bizden farklı olabilir" Ne demek hocam? Yardım ediyoruz tavsiye veriyoruz. Arkadaşın adına sen niye tahminde bulunuyorsun? BIOS sıfırlama işlemi çok basit bir yöntem. BIOS ayarıyla alakalı ve genelde hiç tutmaz.

Arkadaşın durumu bizden farklı olabillir? Ne demek hocam? Yardım ediyoruz tavsiye veriyoruz. Arkadaşın adına sen niye tahminde bulunuyorsun? BIOS sıfırlama işlemi çok basit bir yöntem. BIOS ayarıyla alakalı ve genelde hiç tutmaz.

Arkadaş yapması gereken tüm işlemleri yapmış. BIOS'ta ayar değiştirdiği ve ondan sonra görüntü alamadığını söylemiş. O yüzden bende BIOS sıfırlamayı öneriyorum.

Arkadaş yapması gereken tüm işlemleri yapmış. BIOS'ta ayar değiştirdiği ve ondan sonra görüntü alamadığını söylemiş. O yüzden bende BIOS sıfırlamayı öneriyorum.

Bir denesin bekleyip bakalım.

BIOS pilini çıkarıp 15 dakika sonra tekrar takın.

Bir denesin bekleyip bakalım.

BIOS pilini çıkarıp 15 dakika sonra tekrar takın
Yapmıştım bunu ama 15 dakika beklememiştim. Bir de öyle deneyelim bakalım.

Görüntü gelmeye başladı şuan, teşekkürler. Peki bu “Proper Boot Device” hatasını format atmadan çözebilir miyim?

Son düzenleme:

Görüntü gelmeye başladı şu an, teşekkürler. Peki bu “Proper Boot Device” hatasını format atmadan çözebilir miyim?

Bu yöntemi dener misiniz? BIOS'a girin boot ayarlarına gelin oradan Windows'un kurulu olduğu diski ilk sıraya alın.

Görüntü gelmeye başladı şu an, teşekkürler. Peki bu “Proper Boot Device” hatasını format atmadan çözebilir miyim?

Hocam prober boot device belki ahcı/raıd Mode ile alakalı olabilir. Çünkü bu modlardan herhangi birini değiştirdikten sonra disk okumayabilir.

Bu yöntemi dener misiniz? BIOS'a girin boot ayarlarına gelin oradan Windows'un kurulu olduğu diski seçin.

PSU ile alakalı mıymış?

Geri
Yukarı