Bilgisayar Açılıyor Ekran Gelmiyor

nyks001

Kilopat
Daha fazla  
Konuya direk gireyim benim PC sıkıntısız çalışıyordu fakat ben 2 GB takviye RAM takayım dedim. (6 GB idi) 8 GB olsun. Bi süre daha götürsün beni diye düşünerek aldım RAM'leri malum dolar yüksek yenileyemedim. Bilgisayarı neyse aldım RAM'imizi taktım bilgisayarda normal takılırken sorun yok oyun oynamaya başlıyorum. Yük biniyor tabi belli süre sonra bi plastik kokusu geldi burnuma kapadım bilgisayarı dedim alev almasın şimdi.

Bi gün sonra açtım bilgisayarı bir güzel tozunu aldım macununu yeniledim PSUnun tozlarına dahi temizledim tekrar açtım PC'mi güzel bi şekilde açıldı denemek için oyunumuza girdim oynadım oynadım işlemci 64-66 derece aralarında ekran kartımda 63-67 arasında gidip geliyordu oyun oynarken sonra bi anda ekran karardı bilgisayar kilitlendi sesler bi acayip bozuk plak gibi takıldı. Çok rahatsız edici bi ses.B ende bilgisayarı fişten kapadım acaba dedim aldıgım RAM'den mi ama RAM çalıştı sorunsuzca 8 GB olarak kullandım ve sonuç olarak şimdi power tuşuna basıyorum. PC çalışıyor fanlarım çok şiddetli çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor hiç bir tepki yok yeni aldığım RAMi çıkardım gene yok. Ne ypatıysam açamadım bilgisayarı CMOSreset-BIOS pili - RAMleri sök tak her şeyi yaptım olmadı.

Bilgisayar için çıplak elle bile ellemem eldiven takarım yani kısacası arkadaşlar napıcam bilemedim. Kimisi PSU dandiktir ağır gelmiştir yanmıştır diyor kimisi anakart diyor bilemedim. PSU olarak düşünüyorum ben burnum yanılmadıysa geçen akşam plastik kokusu ondan gelmişti sanki ve PSU'mun markası hiç görmediğim bi marka dandik bir şeye de benziyor mecburiyetten taktırtmıştım daha önceki patlayınca.
  • Asus P5Q-SE2
  • GTS 250
  • İntel Dual Core 2 Quad Q9550
  • 6 GB 800 MHz Kingston x2 HyperX 1x Normal
  • 2 GB 667 MHz Kingston normal bi tip

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı