Bilgisayar açılıyor fakat görüntü gelmiyor

Selcukinho

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 gb
SSD veya HDD modeli
Kingston m.2 ssd 512
Ekran kartı
Msı GTX 1070 8 Gb
Anakart
Msı Z 270
İşlemci
İ7 7700k
Bilgisayar açılıyor ama monitör gelmiyor. Power tuşuna basınca her şey çalışıyor ama monitör gelmiyor. Üstüne üstlük monitörü elimle açmaya çalışınca hem sinyal yok hatası alıyor hem de ekran kartım duruyor, yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar açılıyor ama monitör gelmiyor. Power tuşuna basınca her şey çalışıyor ama monitör gelmiyor. Üstüne üstlük monitörü elimle açmaya çalışınca hem sinyal yok hatası alıyor hem de ekran kartım duruyor, yardım edin.
Ben de aynı durumu yaşadım. Yeni aldıysanız garantiye gönderin. Anakartınızda problem olabilir. Ekran kartınızın ilk power tuşuna bastığınızda fanlarının bi süre dönüp sonra durması normal.

BIOS'tan ayar vs. yaptınız mı?

Bios pilini çıkarıp takmayı deneyin.

Başka bir ekran ile deneme yapın televizyon veya mevcutsa başka bir monitör. Eğer yine görüntü yok ise ekran kartınızdan kaynaklı bir sorun olabilir. Ekran kartınızı çıkarın anakarttaki HDMI çıkışından görüntü almayı deneyin.

Windows'un yüklediğinden emin olarak yola çıkarsanız daha sağlıklı yol alabilirsiniz düğmeye basınca kasa açılır fanlar döner fakat Windows yüklenmiyor ise RAM'ler kontrol edilmeli, eğer Windows yükleniyor ve görüntü yok ise ekran kartı ve monitöre yönelebilirsiniz.

Overclock denedin mi?

Hayır

Ben de aynı durumu yaşadım. Yeni aldıysanız garantiye gönderin. Anakartınızda problem olabilir. Ekran kartınızın ilk power tuşuna bastığınızda fanlarının bi süre dönüp sonra durması normal.

Bios pilini çıkarıp takmayı deneyin.
Yaklaşık bir ay önce memlekete gittiğim için çalıştırmadım dönünce açtım ve açılmaz oldu

Ben de aynı durumu yaşadım. Yeni aldıysanız garantiye gönderin. Anakartınızda problem olabilir. Ekran kartınızın ilk Power tuşuna bastığınızda fanlarının bir süre dönüp sonra durması normal.

BIOS pilini çıkarıp takmayı deneyin.

Yaklaşık bir ay önce memlekete gittiğim için çalıştırmadım dönünce açtım ve açılmaz oldu.

Ben de aynı durumu yaşadım. Yeni aldıysanız garantiye gönderin. Anakartınızda problem olabilir. Ekran kartınızın ilk Power tuşuna bastığınızda fanlarının bir süre dönüp sonra durması normal.

BIOS pilini çıkarıp takmayı deneyin.

Yaklaşık bir ay önce memlekete gittiğim için çalıştırmadım dönünce açtım ve açılmaz oldu.

Hayır

Yaklaşık bir ay önce memlekete gittiğim için çalıştırmadım dönünce açtım ve açılmaz oldu

Statik enerji birikmiş olabilir, tozdan kaynaklıda açılamazlık yapabilir dediğim gibi öncelikle Windows yükleniyor mu onu takip ederseniz çözüme daha hızlı ulaşabiliriz.

Hayır.

Kablo çıkmış veya gevşemiş olabilir mi?

Hocam giderken monitörle kasa arasındaki HDMI veya Display Port kablosunu çıkardıysan şu anda ekran kartına takılı olan kabloyu monitöre monitöre takılı olan kabloyu ekran kartına takmayı dene. Belki saçma ancak ben ilk aldığımda çalışıyor görüntü gelmiyordu bu şekilde çalıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı