Bilgisayar Açılıyor Fakat Monitörde Sinyal Yok

Ghazar26

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Yukarıda da belirttiğim gibi bilgisayar açılıyor fakat monitör sinyal yok diyor. Bunun üzerine bilgisayarı kapattım ve kasanın içini açtım. Ardından bilgisayarı tekrar çalıştırdım her şey eksiksiz çalıyordu (ekran kartının fanı çalışıyordu). Tekrar monitörde sinyal yok yazısı çıktı ve bende VGA kablosunu onboarda takıp denedim. Ekran geldi. Sorunu nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının bağlantılarında problem var gibi geldi bana veya direkt olarak kart arızalı.

Ekran kartını anakarta tekrardan bir çıkartıp takın. Kartın anakarta oturduğu yerdeki slotlarda problem olabilir.

Dediğinizi yaptın ama sorun düzelmedi. Zaten Ekran kartının fanı dönüyor. Eğer orada bir sorun olsa fan dönmezdi diye düşünüyorum

Merhaba,

• Öncelikle görüntü kablolarınızı kontrol ediniz
  • Onboard olarak görüntü geliyormu?
  • Eğer ekran kartında ve kabloda bir problem yoksa farklı bir monitörle test yapabilirsiniz.
İyi forumlar

Hdmi ile baglaniyorsan hdmi kablosunu çıkart dvi veya vga girisi varsa onlari tak basima gelmişti ekran kartının hdmi yeri bozulmuştu öyle düzelmişti

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı