Bilgisayar Açılmadan Direkt Kapanıyor

arda511

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Dün gece saat 02.00 gibi normal kapatma yoluyla kapattığım cayır cayır çalışan bilgisayarım bu sabah açmaya kalktığımda durduk yerde bir şey yokken tuşuna bastığımda açılmadı. Kapağını açıp güç kaynağına bağlı tüm kabloları çıkartıp sadece güç kaynağını çalıştırmaya çalıştım. Bu seferde güç kaynağı açılmadı. Sanırım sorun güç kaynağında statik elektriklenmeden kaynaklı. Ama ne yaptıysam bilgisayar açılmıyor. Tam açılırken güç kaynağındaki kısa devre koruması devreye giriyor diye zannediyorum. Hiçbir sebep yokken nasıl böyle bir şey olabilir anlayamadım.

Geçmiş olsun, bende de aynı olay olmuştu ama ben bilgisayarı açıp bırakıp oyun yüklemiştim. Sabah kalkıp bilgisayarı açmaya çalıştığımda açılmadı ve PSU yandığını öğrendim. Servise götürmenizi tavsiye ederim.
Bazen olabiliyor priz veya topraklama kaynaklı sorunlar.

Kısa devre algılamış olan bir güç kaynağının fişi çekilip bir süre beklenmediği takdirde asla geri çalışmaz. fişi çekip bir dakika bekleyin. Sonra tekrar start vermeyi deneyin. Güç kaynağının bütün kablolarını çıkarın. 24 pin soketindeki yeşil ve siyah kabloları kısa devre yaptırın ve güç kaynağının fanının dönüp dönmediğini kontrol edin. Bu güç kaynağının basit bir testidir. Tam test ancak yük altında yapılabilir. Aksi takdirde tamir ettirin veya yenisini alın.

Bilgisayardan çok anlamaz iseniz fazla kurcalamanızı tavsiye etmem diğer parçalarınıda zarar verebilirsiniz. Garantisi devam ediyorsa servise göndermeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı