Bilgisayar Açılmama sorunu

Loclight

Decapat
Elime harddiskki olmayan eski bir bilgisayar geçti. İlk başta fişe takıp start'a basınca çalıştı. Harddisk olmaması hakkında bir şeyler yazdı monitörde. Sonra ben parçalarını söküp bir kenara koydum satarım diye.

Şimdi ise geri toplamak istiyorum. YouTube'dan bilgisayar toplama videosu izleyerek topladım.

Arkadan PSU'nun tuşunu açtım, önde start tuşunun ledi yandı, starta da bastım hiçbir şey olmadı. 2dakika sonra kendi kendine çalıştı bilgisayar. İşlemci, ekran kartı fanları dönmeye başladı. Sonra ben gücü kesip monitörü bağladım. Bilgisayarın start ledi yanıyor ama kendi çalışmıyor.

Bilgisayarın fotoğrafı=
15596599193805636636429361063650.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla bilgisayar çalışıyor ama monitöre görüntü gelmiyor? Ya PSU da sorun olabilir yada RAM lerde . RAMlerden ses geliyormu onu dinle sonra PSU yu dinle ses geliyorsa bişeylik vardir. Sonra anakart üstündeki bios pilini çıkart 5dk bekle sonra geri tak biglisayarı başlat , açılıyorsa olmuştur zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı