Bilgisayar Açılmıyor, BİOS'a giremiyorum

Bios bilinle uğraşmayın sorun HDD yada SSD ne kullanıyorsanız onda görünüyor. Kasanın içindeki Sata kablolarını kontrol et çıkartıp tekrar takın.

Pil büyük ihtimal görmediğin bir kısımda kalmış.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2015-02-20-17-40-32~2.jpg
    Screenshot_2015-02-20-17-40-32~2.jpg
    116,7 KB · Görüntüleme: 276
Hocam ilk önce bağlantılarını sökün. Gördüğüm kadarıyla kasaya vidalanmış. Vidasını sökün. Dik bir şekilde kendinize doğru çekerseniz çıkar. Aynı şekilde dik bir şekilde yuvaya oturtup vidasını sıkıp bağlantılarını takıp kullanmaya devam edebilirsiniz.

Nasıl çıkartabilirim ekran kartını hocam? Yada bir bilgisayarcıya götürsem tamamen düzeltir mi?

Sorun anakartta değil. Harddiskin sata kablolarını kontrol edin.

K0ntrol edeceğim.

Sisteminiz nedir?

Windows 8.1 64 bit. Yalnız hocam bu sorundan önce açılışta mavi ekran hatası vardı. Bende BİOS BOOT kısmından UEFI: Boot Manager şeysini en arkaya attım sonra bu sorun oldu.

Bios bilinle uğraşmayın sorun HDD yada SSD ne kullanıyorsanız onda görünüyor. Kasanın içindeki Sata kablolarını kontrol et çıkartıp tekrar takın.

Deneyeceğim.

BIOS'u resetledikten sonra tekrar dene. Baktın yine BIOS'a giremiyorsun başka klavye ve fare tak, tekrar onlarla dene. Birde BIOS'a giremeyip BOOT menüye girebiliyor musun?

BIOS pilin ise şurada:

Eki Görüntüle 52036

BOOT menüsüne de giremiyorum, klavye ışığı da yanmıyor. Of ya, şimdi ekran kartını nasıl çıkartacağım, pile ulaşmak için. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu rehberimizdeki adımların tersini uygulayarak sökebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı