MSI H61M-P20 G3 BIOS'a giremiyorum?

Sterben

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İzmir
Merhaba. Benim sıkıntım şu: Bilgisayarıma DreamSpark'tan indirdiğim Windows Embedded 8.1 kurdum. Kurulumdan sonra anakartın kendi içinde barındırdığı Intel HD 2500 ekran kartını aktifleştirdim. (MSI H61M-P20 G3) Ama yanlışlıkla üstünde bulunan monitörle alakalı bir seçeneği değiştirdim. Ve şimdi açılırken ne BIOS'a girebiliyorum ne de Windows açılış logosunu görebiliyorum. Güç düğmesine basıyorum , 5-6 sn siyah bir ekran, ve Windows giriş ekranı. Ama aradakiler yok. Bunu nasıl düzeltebilirim? Lütfen yardım edin.

Bilgisayarı normal bir şekilde açıp Yeniden Başlat seçeneğine basmanız gerekiyor. Yeniden başlatırken bios menüsüne girebilirsiniz.

Denedin, ama yine de olmuyor :(

Aygıt yöneticisinden grafik bağdaştırıcılarına baktım. Intel'i devre dışı bırakınca tamamen gitti ekran. Şu an komşumuzun bilgisayarından yazıyorum. BIOS'a reset atarsam belki çözülür diye düşünüyorum. Lütfen yardım edin. :cry::cry::cry:
Bir de, bilgisayarda harici NVIDIA GeForce GT220 takılı.

Yardım eder misiniz?

BIOS'ta monitör ile alakalı bir seçeneği değiştirdim. Sonra aygıt yöneticisinden belki düzelir diye Intel HD Graphics'i devre dışı bırakınca görüntü kesildi. Sanırım BIOS'ta yanlışlıkla sadece Intel'i kullanması için ayar yaptım. Peki ben bilgisayarın açılıp açılmadığını bilmeden nasıl GT220'yi devre dışı bırakıp Intel'i tekrar devreye sokarım? Yada nasıl Intel'e bağlayacağım? Ekran kartını mı çıkarayım?
Bir de anakartın BIOS pilinin bulunduğu kısmın fotoğrafını çektim.
Pilin üstünde ekran kartı var. Pili ondan dolayı çıkaramıyorum. Normalde de nasıl çıkaracağımı bilmiyorum.
SAM_0711.JPG - Google Drive
SAM_0714.JPG - Google Drive

Bu arada, biraz önce BIOS pilini çıkardım, 10 dk bekledim ve tekrar taktım. Ama değişen bir şey yok. Hala aynı siyah ekran. :cry:

Yardım edin lütfen :(

Mikail Fidan, teşekkür ederim. Ekran kartını çıkarınca düzeldi sorun. Ekran kartı ölmüş sanırım. Şimdi sadece Intel HD Graphics'i kullanıyorum. Bu arada bir şey soracağım. Integrated Graphics sekmesinde PEG ve IGD adlı bir ayar vardı. Bu sefer ellemedim tabiki :) . Bu ne anlama geliyor. Şu anda IGD olarak ayarlı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı