Bilgisayar açılmıyor görüntü gelmiyor

Tamam saolun. Peki bilgisayar açılırken kısa devre yapıcağım değil mi ? Çünkü youtubede tornavidayla olanı bulamadım.
hayır. bilgisayarı fişten çek. anakarta takılı güç kablosunu da çek. daha sonra yukarıdaki yazarın dediği gibi o 2 pini bir tornavida ile 10-15 saniye birbirine değdir. o pinler clr_cmos yazan yerde.

Merhabalar. İlk başta bilgisayarım açılmıyordu, bip bip diye ses geliyordu. Sonra RAM'leri düzelttim. Bilgisayar çalıştı ama bu sefer Windows dosya doğruluyorada kaldı ekran. Ben de bilgisayarı kappattım, BIOS pilini söktüm taktım. Açmak isteyince bu resimde dondu kaldı. Sizce ne yapmalıyım? Windows 7 kullanıyorum.
Sorunu düzenleyip mod ekibin çalışanları etiketleyip sor bence :(

Siyah ekran genelde işlemci ve ram;den kaynaklıdır işlemci öyle kolay bozulacak birşey olmadığı için ram olabilir diye düşünüyorum.
Ramleri kaç kere çıkar tak yaptım, düzelmedi. İşlemciye de baktım ondada sorun yok
Biosunuz belli ki sorunlu, bir teknik servise gidip bios yazdırabilirsiniz.
Peki teknik servis nasıl bios yazıcak? Yani bilgisayar açılmıyor şuan ve biosu sıfırlamak için her yolu denedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı