Bilgisayar açılmıyor ve format atılmıyor

RoronoaaZoro

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayar uzun süre Lenovo yazısında kalıyor, açılmıyor. Açılırken BIOS'a girmeye çalıştığımda BIOS'a giriyor. USB'den format atmaya çalıştığımda ise disk seçimine kadar her şey normal disk seçerken disk uygun değil diyor ve gene de yükle dediğimde ise saatlerce %0'da kalıyor. Şimdi yeni SSD almayı düşünüyorum. Hard disk gitmiş gibi görünüyor. 6 yıllık laptop, bu durumda anakart vb. sorunlar olabilir mi? Yoksa SSD almak işimi çözecek midir sizce?

Hard Diskiniz ömrünü tamamlamış gibi duruyor. İmkânınız varsa geçici bir hdd ile deneyin eğer sorun yoksa diğer donanım birimlerinde sıkıntı yoktur. HDD'yi değiştirmeniz gerekmekte.

Bilgisayar uzun süre Lenovo yazısında kalıyor, açılmıyor. Açılırken BIOS'a girmeye çalıştığımda BIOS'a giriyor. USB'den format atmaya çalıştığımda ise disk seçimine kadar her şey normal disk seçerken disk uygun değil diyor ve gene de yükle dediğimde ise saatlerce %0'da kalıyor. Şimdi yeni SSD almayı düşünüyorum. Hard disk gitmiş gibi görünüyor. 6 yıllık laptop, bu durumda anakart vb. sorunlar olabilir mi? Yoksa SSD almak işimi çözecek midir sizce?
Hocam kullandığınız terimler farklı ssd alacağım diyorsunuz ama anakartınızda ssd takabilliceğiniz bir slot bulunuyor mu?

Anakartta M2 slot için uygun yer var mı bilmiyorum SATA 3 SSD tercih edeceğim Hard diskten sonra bana fazlasıyla yetecektir diye düşündüm. Şimdi bu anlattığım sorunlara göre sizce de hard disk dışında sorun yok gibiyse 600 liraya Kioxia 500 GB SSD ya da 520 liraya dahua almayı düşünüyorum. Bilgisayar teknik servise götürdüğümde ise benden bir SSD parası da onlar istiyor bu yüzden götürmek istemedim.

Geri
Yukarı