Bilgisayar açılmıyor

Kromish

Hectopat
Merhaba, bilgisayarım açılmıyor. Neyde sorun olduğu hakkinda bir bilgim yok. Güç kaynağını sallayınca içinde ki bir parçanın sağa sola çarptığını duyuyorum. Ama klavyemin ışığı yanıyor. Sorun onda mı bilmiyorum. Sorun neyde olabilir? Sorunun neyde olduğunu nasıl anlarım? Bugün işlemci fanını ve güç kaynağını temizledim. Fanın pinleri kırıldı. İşlemci fanı takmadığım için mi açılmıyordur sizce? Güç kaynağının içini açıp onun da fanını güzelce temizlenmiştim. Sizce sorun neyde? Dediğim gibi sorunun neyde olduğunu anlayabilir miyim? Bana teker teker sorarsanız her şeyi test edebilirim. Lütfen bunu çözmeme yardımcı olun.

Bilgisayar hiç mi açılmıyor? Yoksa açılıp hemen kapanıyor mu?
İşlemci fanı olmadığı için çabuk ısınır. Sistem kendini korumaya alır. İlk önce bunu halletmeniz gerekiyor. Sağlam bir fan ile denemeden bilemeyiz. Sistem bileşenleri nedir?
Hocam bu sabah tam bir şekilde açılıyordu. Sonra saç kurutma makinesi ile biraz soğuk hava verince dediğiniz gibi açılıp aniden kapanmaya başladı. Sonra işlemci fanı ile güç kaynağı fanını temizledikten sonra hiç açılmamaya başladı.
Yani işlemci fanın da sorun olma ihtimali var değil mi ? Arkadaşımdan alıp onunkini deniyeceğim. Teşekkür ederim. Peki ya düzelmezse ne yapmam gerekiyor ? Neden kaynaklı olabilir başka ?

Intel Core 2 Quad Q8300
Gigabyte GA-G41MT-ES2L
Kingston 6 GB RAM 1333 MHz
Poem 350W PSU

Hocam çabuk ısınır haklısınız da bilgisayar hiç açılmıyor. Açılmadan ısınabilir mi ? Fan yüzünden mi oluyor sizce hala ?

Sabah sorun sıcaklıkmış. Sorun şu an PSU büyük ihtimalle. PSU bozulmuş olabilir, geçmiş olsun.

Maalesef ki alınacak tüm PSU'lar dandik olur. Bizzat yeni baktım.
Tamamdır hocam. O zaman bir süre para biriktirmem gerekecek
Maalesef ki alınacak tüm PSU'lar dandik olur. Bizzat yeni baktım.
Her şey için teşekkürler. Son olarak PSU dışında nerede sorun olabilir ?

Demek istediğim PSU'da sorun yoksa nerede olabilir ?

Hocam sorun bence PC'de tık yoksa PSU, açılıp kapanıyorsa sıcaklıktan ötürü fan olabilir diyorum. Arkadaşınızdan dediğiniz gibi fanı deneyin olmazsa PSU olabilir ama tabii ki emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı