Bilgisayar açılmıyor

Kromish

Hectopat
Merhaba, bilgisayarım açılmıyor. Neyde sorun olduğu hakkinda bir bilgim yok. Güç kaynağını sallayınca içinde ki bir parçanın sağa sola çarptığını duyuyorum. Ama klavyemin ışığı yanıyor. Sorun onda mı bilmiyorum. Sorun neyde olabilir? Sorunun neyde olduğunu nasıl anlarım? Bugün işlemci fanını ve güç kaynağını temizledim. Fanın pinleri kırıldı. İşlemci fanı takmadığım için mi açılmıyordur sizce? Güç kaynağının içini açıp onun da fanını güzelce temizlenmiştim. Sizce sorun neyde? Dediğim gibi sorunun neyde olduğunu anlayabilir miyim? Bana teker teker sorarsanız her şeyi test edebilirim. Lütfen bunu çözmeme yardımcı olun.

Hayır. PC dün yanımda değildi. Şuan da işteyim eve geçince süreceğim. Anakart köprülerine termal macun sürmek mantıklı mı ?

Hocam bir de ben işlemci soğutucusunu Bilgisaraycıya taktırsam para alır mı ? Geçen sefer takarken pinini kırdım. Bir daha yapmaya korkuyorum.
Aladabilir, almayadabilir hocam. En fazla 5 TL alır.

Mantıklı değil. Oralara dokunmayın.
2010 mesajlarında yapın diyorlardı. Eski mesajlara bakınca da yapın dediler. 2020 mesajlarında ise yapmayın diyorlardı. Çok ısınıyorsa Termal Ped kullanın dediler.
Aladabilir, almayadabilir hocam. En fazla 5 TL alır.
Hocam eve gidince anakart ve işlemciye sizin dediğini bakımları yapacağım. Sonra size sonuçları atacağım. Hocam yanlış anlamayın da verdığınız linkteki program yanlış sonuç verebilir mi ? Başka programlar denemeli miyim ?

Son düzenleme:
2010 mesajlarında yapın diyorlardı. Eski mesajlara bakınca da yapın dediler. 2020 mesajlarında ise yapmayın diyorlardı. Çok ısınıyorsa Termal Ped kullanın dediler.

Hocam eve gidince anakart ve işlemciye sizin dediğini bakımları yapacağım. Sonra size sonuçları atacağım. Hocam yanlış anlamayın da verdığınız linkteki program yanlış sonuç verebilir mi ? Başka programlar denemeli miyim ?

Estağfurullah hocam. Deneyebilirsiniz elbette ben bilgisayarımda onu kullandığım için atmıştım. Ayrıca en iyi ölçen program bence bu.

Estağfurullah hocam. Deneyebilirsiniz elbette ben bilgisayarımda onu kullandığım için atmıştım. Ayrıca en iyi ölçen program bence bu.
Tamamdır hocam o zaman hiç gerek yok. Kabloları derli toplu tutarsam anakart ısısı azalır mı sizce ? Bide önemli bir sorum olucaktı. Arkada bir şey açık değilken kaç derece olması gerekiyor işlemci ve anakartın?

Tamamdır hocam o zaman hiç gerek yok. Kabloları derli toplu tutarsam anakart ısısı azalır mı sizce ? Bide önemli bir sorum olucaktı. Arkada bir şey açık değilken kaç derece olması gerekiyor işlemci ve anakartın?

Toplamanız güzek olacaktır, evet. Boşta 35-40 olmalı. En fazla 45-50.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz bana. Kafama takılan bir şey var. İnternetten bakınca 50 değerine çok yüksek diyorlar. Boşta ki hali için.
Evet bir tık fazla ama abartılacak kadar değil bence. Kasanın önüne, arkasına yine de nefes alması için bir şey koymamayı unutmayın. iş termal macunda bitiyor. Ne kadar ekmek, o kadar köfte misali hocam. Hepsinin farklı iletkenlikleri var ve sıcaklığın o kadarını iletebilirler. İlk ben de HTK 2 aldım ve 1 kere kullandım. Boştaki değerleri beğenmeyince öylece çöpe attım. Ben de üzülmüştüm yani. Sonra "Arctic MX4" macuna geçtim ve sorunum düzelmişti. Bu macunun da şöyle bir dezavantajı var piyasada çoğu sahte oluyor. Ben Teknobiyotik'ten almıştım. Rica ederim hocam, yardımcı olduysak ne mutlu :).

Son düzenleme:
Evet bir tık fazla ama abartılacak kadar değil bence. Kasanın önüne, arkasına yine de nefes alması için bir şey koymamayı unutmayın. iş termal macunda bitiyor. Ne kadar ekmek, o kadar köfte misali hocam. Hepsinin farklı iletkenlikleri var ve sıcaklığın o kadarını iletebilirler. İlk ben de HTK 2 aldım ve 1 kere kullandım. Boştaki değerleri beğenmeyince öylece çöpe attım. Ben de üzülmüştüm yani. Sonra "Arctic MX4" macuna geçtim ve sorunum düzelmişti. Bu macunun da şöyle bir dezavantajı var piyasada çoğu sahte oluyor. Ben Teknobiyotik'ten almıştım. Rica ederim hocam, yardımcı olduysak ne mutlu :).
O zaman bir sonrakinde dediğiniz macunu alacağım güvenilir bir siteden. Sizden bir ricam daha olucaktı. Windows, format işlerinden anlıyorsanız az önce açtığım konuya bakabilir misiniz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı