Bilgisayar açınca monitöre görüntü gelmiyor

adanalıcafer

Decapat
Daha fazla  
Evet benim bir tane PC'm var ve monitörüm eski bu yüzden de çevirici kullanıyorum mesela PC'yi bağlıyorum 1. sefer açılıyor sonra mesela 1 gün sonra açıyorum monitör devreye geçmiyor. Yani PC açınca normalde monitördeki turuncu ışık maviye dönmeli ama dönmüyor fakat televizyona bağlayınca bir sorun olmuyor.

Dönüştürücünüz kötüyse normaldir.

Sorunu kendin çözmüşsün aslında sorunun içinde. Dönüştürücü eğer kaliteli bir marka değilse genelde ucuz olanlar her an yarı yolda bırakabiliyor sebepsiz yere bile. Bİlgisayarında veya ekran kartında bir problem olmadığı kesin. Kendi monitörüne başka bir cihaz bağladığında kendi monitörün de çalışıyorsa o zaman kesin kablonda diyebiliriz sorun. Yenisiyle değiştirmen gerekecektir.

Evet benim bir tane PC'm var ve monitörüm eski bu yüzden de çevirici kullanıyorum mesela PC'yi bağlıyorum 1. sefer açılıyor sonra mesela 1 gün sonra açıyorum monitör devreye geçmiyor. Yani PC açınca normalde monitördeki turuncu ışık maviye dönmeli ama dönmüyor fakat televizyona bağlayınca bir sorun olmuyor.
pc nin monitörün çözünülüğüne göre başladığından eminmisin telefona ve pc ye teamviever yükleyerek bakıyordum ben

Yeni konular

Geri
Yukarı